Pendik Festival Alanına Dönecek

Çocuk Festivali 19 Nisan’da başlıyor

Pendik Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenecek olan Uluslararası Pendik Çocuk Festivali 19-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Pendikli çocuklar 12 ülkeden gelecek konuk çocuklarla birlikte 5 gün bayram coşkusu yaşayacak. 

Uluslararası Pendik Çocuk Festivali’ne bu yıl Azerbaycan, KKTC, Macaristan, Çin, Endonezya, Moldova, Kırgızistan, Kazakistan, Moğolistan, Sırbistan-Novipazar, Tacikistan ve  Ukrayna’dan konuk ekipler katılacak.  Festival kapsamında animasyonlar, halk oyunları gösterileri, çocuk oyunları, geziler, yarışmalar yapılacak. Pendik Kaymakamlığı ve CIOFF’un katkılarıyla düzenlenen ve tüm çocuklarla ailelerine açık olan festivalde etkinliklerin adresi ise Pendik Sahil Meydanı olacak.

Dolu dolu festival programı

Festival, 19 Nisan Cuma günü saat 15.30’da Sahil Atatürk Anıtı’ndaki tören ve kortej yürüyüşüyle başlayacak.  Ardından saat 17.00’de Pendik Sahil Meydanı’nda kurulan sahnede hem Türk, hem konuk ülke ekiplerinin gösterileri gerçekleşecek.  Sahne etkinlikleri 20 ve  21 Nisan’da ise  saat  15.00’ten itibaren izlenebilecek.  Sahne etkinliklerinden önce ise iki gün Geleneksel Çocuk Oyunları Yarışları yapılacak.  Festival, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda final gösterileriyle sona erecek.