Pendik Cumhuriyet Kupası Tamamlandı

Pendik Belediyesi ev sahipliğinde iki gün boyunca renkli görüntülere sahne olan Cumhuriyet Kupası Yarışları tamamlandı. Yaklaşık 4 bin katılımcının ter döktüğü organizasyonun ilk gününde Paten, Kaykay ve Scooter; ikinci gününde ise Tekerlekli Sandalye, Anne – Bebek Puset ve Bisiklet Yarışları renkli görüntülere sahne oldu.

Pendik Belediyesinin ikinci kez düzenlediği Pendik Cumhuriyet Kupası Yarışlarına bu yıl ilk kez Kaykay ve Scooter kategorileri de dahil edildi. Altı farklı kategoride yaş gruplarına göre yirmialtı farklı yarış düzenirken binlerce amatör sporcu rekabetin tadını doyasıya çıkardı.

Paten Kategorisinde uluslararası katılım

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Karolina Eyaletinden 21 yıl önce Türkiye’ye gelen ve Pendik’e yerleşen 51 yaşındaki William Bergman, Büyük Erkekler Paten Yarışmasına katılım sağlayarak yarışmaya renk kattı. Paten sporuna ilgi duyan ve çocukluğundan bu yana paten sürdüğünü, dile getiren William Bergman son olarak “Türkiye’yi ve Pendik’i çok seviyorum, Pendik Belediyesine düzenlemiş olduğu spor etkinlikleri için teşekkür ediyorum.”dedi.

Etkinliklerin ikinci günü Bayrak Yürüyüşüyle başladı

Etkinliklerin ikinci günü, Cumhuriyetin 96. Yılı münasebetiyle düzenlenen bayrak yürüyüşüyle başladı. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Gençlik Spor Müdürü Osman Karaca, Pendik İlçe Sağlık Müdürü Gökhan İlhan, Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz ve Pendikspor Başkanı Mustafa Şahinyılmaz’ın öncülüğünde başlayan yürüyüşe her yaştan yüzlerce Pendikli eşlik etti.

Anne – Bebek Puset Yarışı yoğun ilgi gördü

İlk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen Anne – Bebek Puset Yarışı bu yıl da anneler tarafından yoğun ilgi gördü. Miniklerin pusetlerinde etrafa meraklı gözlerle bakması ise izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Miniklerin güvenliği ön planda tutulması sebebiyle annelerin koşması yasaklanırken itirazlar sonucu yarış tekrarlandı. Bitiş çizgisine ikinci kez ulaşan anneler büyük mutluluk yaşarken minikler de annelerinin mutluluğuna ortak oldu.

Hem Bisiklet Hem De Spor Ekipmanları Hediye Edildi

Yarışmalarda ilk 10’a giren katılımcılara çeşitli spor ekipmanları hediye edilirken ilk 4’e giren yarışmacılar ise Bisiklet almaya hak kazandı. Yarışmacılara ödüllerini Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Gençlik Spor Müdürü Osman Karaca, Pendik İlçe Gençlik Sağlık Müdürü Gökhan İlhan, Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, Pendikspor Başkanı Mustafa Şahinyılmaz, Pendik Belediye Başkan Yardımcıları Atakan Yüce ve İbrahim Hakkı Aysan takdim etti.