Pendik Çarşı Camii’nde 24 Hafız İçin İcazet Merasimi

Pendik Erenköy Kur’an Kursu 2018 -2019 Eğitim yılı 4. İcazet Merasimi Reis-ül Kurra Vekili Mustafa Demirkan Hocamızın Riyasetinde Pendik Çarşı Cami’inde gerçekleştirildi.

Pendik Çarşı Camii’nde gerçekleştirilen ve 24 Hafız’ın icazet belgesi aldığı İcazet Merasimine İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya ve İsmet Uçma, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İl Müftü Yardımcısı Musa Bilgiç, Pendik Müftüsü Hüseyin Baş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Zümrüt Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Cihat Aslanoğlu konuşmasında, “Gazeteci Yazar Sibel Eraslan hanımefendinin tabiri ile Allah Kelamının Muhafızları olan yavrularımızın İcazet Merasimlerine teşriflerinizden dolayı tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu yavrularımızın eğitimleri süresince her türlü desteklerini esirgemeyen Hocalarımızı ve saygıdeğer ailelerini Zümrüt Vakfı çalışanlarını şahsım ve Zümrüt Vakfı Mütevelli Heyet-i adına tebrik ve teşekkür ediyorum. Allah yollarını açık başarılarını daim eylesin, Rabbim bu yavrularımıza Kur’an İlmi, ameli ve hikmeti lütfetsin.”diye konuştu. Merasime katılan Hafızların anne ve babaları mutluluk gözyaşı döktü.

Kaynak: Duyuru Gazatesi