Son Dakika

Pendik Belediyesi’ne İki Yeni Başkan Yardımcısı Atandı

Şubat 20th, 2021 | by Samet Övüç
Pendik Belediyesi’ne İki Yeni Başkan Yardımcısı Atandı
PENDİK GÜNDEM
0

Pendik Belediyesi’ne iki yeni başkan yardımcısı atandı. Bu gelişmeyle Pendik Belediyesi’nde başkan yardımcısı sayısı beşe yükseldi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin,  yerel seçimlerin ardından 2 yeni başkan yardımcısı ataması daha gerçekleştirdi.

Abone Olabilirsiniz

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Pendik Belediye Başkanı seçilen Ahmet Cin, üç başkan yardımcısı ile yola devam ediyordu. Yeni gelişmeyle bu sayı beşe yükseldi.
Başkan yardımcısı olarak; memuriyet kadrosunda bulunan Fen İşleri Müdürü Tarık Kuru ve AK Parti Meclis üyesi Hakan Öğütçü isimleri atandı.

Başkan Ahmet Cin, seçildiği günden bu yana; Vahap Doğan, Atakan Yüce ve İbrahim Hakkı Aysan ile belediye üst yönetimini oluşturuyordu. Bu atamalarla üç olan başkan yardımcısı sayısı beşe yükseldi.

Diğer taraftan, Tarık Kuru’dan boşalan Fen İşleri Müdürlüğü’ne Yusuf Yakut atandı.

Bu atamaların ardından, başkan yardımcılıklarına bağlı olan müdürlüklerde de değişime gidildi.

İşte o müdürlükler:
BELEDİYE BAŞKANI AHMET CİN;
Özel Kalem Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü
Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Müdürlüğü, İç Denetim Birimi

PENDİK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ATAKAN YÜCE;
Hukuk İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü

PENDİK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI HAKAN ÖGÜTÇÜ;
Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Kültür İşleri Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü

PENDİK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İBRAHİM HAKKI AYSAN;
Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü

PENDİK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI VAHAP DOĞAN;
Strateji Geliştirme Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Etüd Proje Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü

PENDİK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI TARIK KURU;
Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü

Hakan Öğütçü kimdir?
1989 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Pendik’te, lise öğrenimini Tuzla’da tamamladı. Marmara Üniversitesi T.E.F. Elektrik Eğitimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. İyi derecede İngilizce biliyor. Özel sektörde proje mühendisliği, ticaret koordinatörlüğü gibi pozisyonlarda çalıştı. Şu anda özel bir şirkette Üretim ve Proje Müdürü olarak çalışmakta.

2008-2009 yılları arasında AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009-2010 yılları arasında AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, 2010-2015 yılları arasında AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları Dış İlişkiler, Eğitim İşleri ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, 2015-2018 yılları arasında AK Parti Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Pendik Gençlik Meclisi 3. Dönem Başkan Vekilliği ve Pendik Genç Akademi Derneği Kurucu Başkan Yardımcılığı yaptı. İstanbul Gelişim Derneği aktif üyesi. Sivil Dayanışma Platformu gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Tarık Kuru kimdir?
1980 yılında İstanbul’da doğmuş olup; aslen Kastamonu/Daday’lıdır. 1998 yılında Büyükçekmece Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’nden , 2003 yılında ise Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Programında tamamlayarak İnşaat Yüksek Mühendisi oldu.

2003-2004 yılları arasında vatani görevini J. Komando Asteğmen olarak Siirt ‘te tamamladıktan sonra bir süre özel sektörde şantiye şefi olarak çalıştı. 2005 yılında Pendik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde bölge mühendisi olarak göreve başladı. 2007 yılında Yapı Kontrol işlerinin ayrı bir müdürlükle yürütülmeye başlanmasıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde görevine raportör olarak devam etti akabinde  aynı müdürlükte  Şef ve Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.  

2011 yılından sonra İmar ve Şehircilik Müdürü, Yapı Kontrol Müdürü, Bilgi İşlem Müdürü, Ruhsat Denetim Müdürü, Etüd Proje Müdürü olarak görev yapmış olup; Mayıs 2019 tarihi itibari ile Fen İşleri Müdürü olarak görevde bulunmaktadır. 2013 yılından beri ise Belediye Encümen Üyeliği devam etmektedir. Aynı zamanda KAS-DER Pendik Şubesi Başkan Yardımcısı olup; evli ve 2 çocuk babasıdır.

Pendikli TV olarak; iki başkan yardımcısına da yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın