Pendik Belediyesi’nden Milyonluk Operasyon

Pendik Belediyesi, Covid-19 Pandemisi süresince, yaptığı düzenlemeler ve denetimler ile Pendikliler’in dikkatini çekiyor. Denetimleri ise Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı personel yapıyor.

İşte detaylar;

Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri, Mart ayından bu yana gerçekleştirdiği kaçak maske operasyonlarında bir milyonu aşkın maske ele geçirdi. Toplam değeri 1,5 milyon TL olan maskeler İlçe Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.

Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri Koronavirüs’le mücadele kapsamında gerçekleştirilen kaçak maske operasyonlarında toplamda bir milyonu aşkın maske ele geçirdi. Pendik Emniyeti ve İlçe Sağlık Müdürlüğüyle ortaklaşa gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirilen maske ve maske üretiminde kullanılan tıbbi malzemenin toplam değeri 1,5 milyon TL. Duyarlı vatandaşlardan gelen ihbarlar sonucu ele geçirilen maskeler, İlçe Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi. Ele geçirilen maskeler, Koronavirüs’le en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarının kullanımına sunuluyor.

Yetkililer vatandaşlardan, benzer kaçak maske üretimi yapıldığı düşünülen yerleri 444 81 80 numaralı Pendik Belediyesi Zabıta İhbar Hattına bildirmelerini istedi.