Pendik Belediye’sinden Çocuklar İçin Özel Proje – Gülümseyen Gözler 

Vakıfbank Umut Çocukları Okulu’nun kimsesiz öğrencileri, Pendik Belediyesinin yürüttüğü “Gülümseyen Gözler” projesiyle ilk kez bowling oynadı, çarpışan otoya bindi, oyun çeşitleriyle doyasıya eğlendi.

Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, “Gülümseyen Gözler” projesiyle öksüz, yetim, kimsesiz ve dezavantajlı çocuklara yönelik ücretsiz sosyal aktiviteler düzenlemeye devam ediyor. Müdürlük bu kez Vakıfbank Umut Çocukları Okulu öğrencilerine yönelik düzenlediği etkinliklerle onlara unutamayacakları bir gün yaşattı. 25 kişilik öğrenci grubu Viaport Alışveriş Merkezi’nde öğretmenlerinin eşliğinde ilk kez bowling oynadı. Neşeleri yüzlerinden okunan öğrenciler, ellerine aldıkları toplarla bowling kukalarını devirmeye çalıştı, birbirleriyle yarıştı.

Bowling sonrası oyun parkına geçen çocuklar, çarpışan otomobillerden gondola kadar bir çok oyun grubunun doyasıya tadını çıkardılar. Oldukça keyifli geçen etkinliğin ardından çocuklar, belediyeye ait Güzelyalı Sahil Sosyal Tesisleri’ndeki lezzetleri tattı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü yetklileri, projeye destek olan ve dezavantajlı öğrencilere ücretsiz şekilde işletmelerini açan Blow Room Viaport ve Vıaport Dal oyun parkına teşekkür etti.