Pendik Belediyesi Üniversite Öğrencilerine 750 TL. Veriyor

Pendik Belediyesi, sosyal yardımlaşma alanında kendi sınırlarını zorlayarak, Pendiklilere büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediyor.

Bu yılda bir çok aileye nakdi yardımda bulunan Pendik Belediyesi, öğrencileri de unutmadı ve çok faydalı bir çalışmaya daha imza attı.

Bir defaya mahsus verilecek nakdi yardımdan faydalanabilmek için başvurular başladı.

Pendik Belediyesi, ilk kez üniversiteyi kazanarak İstanbul dışında okuyacak olan ihtiyaç sahibi Pendikli öğrencilere maddi destekte bulunacak.

İl dışındaki üniversitelerin ön lisans ve lisans programını ilk kez bu yıl kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler, başvurularını pendik.bel.tr internet adresi üzerinden yapacak. 750 TL tutarındaki yardımı alabilmek için Pendik’te ikamet etmek ve 2018-19 öğretim yılında İstanbul dışında örgün eğitim veren bir üniversiteyi kazanarak kayıt yaptırmış olmak gerekiyor. Açık öğretim, uzaktan eğitim, özel üniversite (bursuz) kazanan veya hazırlık sınıfından 1. sınıfa geçen öğrenciler bu yardımın kapsamına girmiyor.

Pendik Belediyesine internet üzerinden başvuruda bulunarak gereken şartları yerine getiren öğrencilerin müracaatları Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından mağduriyet kriterlerine göre değerlendirilecek. Başvuru süresi, süresi, 30 Eylül 2018 Pazar günü saat 24:00 ‘te sona erecek.

2 comments

  1. Dikey geçiş ile fakülte kazanmış öğrencilere de yardım yapiliyormu

  2. Koskoca belediye koskoca devlet suriyelilere bile milyonlar harcarken bizim öğrencilerimize sadece 1 defalığına mahsus oda sadece 1.sınıflar için geçerli yardım yapıyor. Fazlasıyla acınacak hale gelmişiz yazık bizlere.