Pendik Belediyesi Kitap & Kafe Açıldı

Pendik Belediyesi özellikle genç okurların ilgisini çekmek amacıyla Pendik Kitap Kafe’yi hizmete sundu.

Pendik Belediyesi, kütüphane havasından uzak, gençlerin sıkılmadan kitap okuyabileceği  keyifli bir mekan oluşturmak  amacıyla Kitap Kafe açtı.  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Gençlerin ilgisini yakalayacak bu konsept için yurt içi ve dışı bütün örnekleri inceledik” dedi.

Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nin girişinde hizmete kazandırılan Kitap Kafe’nin açılışına İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve çok sayıda kitapsever katıldı. İçinde 4 bin kitaplık kütüphane, söyleşi ve sergi alanının yanı sıra bir de kafeteryanın bulunduğu Kitap Kafe, renkli dekorasyonu ile dikkat çekiyor. 

 


“Gençlerin ilgisini çekmek istedik”

Açılışa katılan gençlerle birlikte yerde bağdaş kurarak kitap okuyan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin Pendikli TV’ye verdiği röportajda, “Bugünkü trendleri, gençlerin ilgisini yakalayacak çalışmaları inceleyen iç mimari ekibimiz burada yeni bir dizayna imza attı. Eğlenceli bir mekân da oldu.” dedi.

 


Şentürk, yeni kitabı “Kod Adı:Matruşka”yı imzaladı

Kitap Kafe’nin açılışında 15 Temmuz darbe girişimini anlattığı yeni kitabı “Kod Adı: Matruşka”yı imzalayan AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, ardından da söyleşi bölümünde Türkiye ve Dünya gündemine  ilişkin soruları cevapladı.  “Gençler Soruyor” Programı’nın konuğu olan Şentürk, 5 Temmuz Darbe Girişiminin basit bir ihanet çetesinin işi olmadığını söyleyerek “Devletlerden zengin şirketler var. Bu şirketler varlıklarını FETÖ gibi yapılara, oynanan oyunlara borçlu. Bunlar son 5 yılda Türkiye’ye diz çöktürme operasyonu yapıyor.” dedi. Suriye’ye ilişkin değerlendirmede de bulunan Şentürk: “Suriye’ye çok daha önce girecek ve kuzeyde güvenli bölge ilan edecektik. Ama ordunun içinden birileri bu konuda sürekli yokuş yaptı.” şeklinde konuştu.

 


“15-20 yıla kadar AB falan kalmayacak”

Bir soru üzerine Avrupa Birliği ve Şangay Beşlisi hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti Milletvekili Hulusi Şentürk, Şangay’ın AB’ye alternatif olamayacağını belirterek: Şangay, AB’nin muadili değil. Aynı kategoride değiller. Ekonomik açıdan bakıldığında Türkiye ihracatının yüzde 40’ını AB’ye yapıyor. Şangay Beşlisine yaptığımız ihracat ise bu rakamın çok çok altında.” şeklinde konuştu. Öte yandan Avrupa Birliğinin Türkiye’yi birliğe almayacağının artık bilinen bir şey olduğu ifade eden Şentürk: “AB, bizi almayacak; ama bunun bir önemi yok. Çünkü 15-20 yıla kadar ortada AB diye bir şey kalmayacak.” dedi.