Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin Yerel Basın ile Buluştu

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde basın mensupları ile kahvaltıda buluştu.

Basın toplantısında; Başkan Şahin’e AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil de eşilik ederken, Pendik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler müdürü Cem Koçdemir ve Basın Danışmanı Metin Tavukçu da hazır bulundu.

Pendik Belediyesi’nin çalışmaları hakkında basın mensuplarına genel bilgiler veren Başkan Şahin, basın mensuplarının tüm sorularına da cevap verdi.

 

Pendikli TV’den Samet Övüç’ün sorusu üzerine Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin çok merak edilen bir konuyu da gündeme getirdi.

 

“TARAFIMIZA ULAŞAN HER TÜRLÜ ŞİKAYET VE ÖNERİYİ DİKKATE ALIYORUZ”
Pendik Belediyesi çağrı merkezine ayda yaklaşık 40 bin şikayet ve istek telefonu geldiğini belirten Dr. Kenan Şahin, vatandaşın taleplerini iletme noktasında sosyal medyanın da önemine vurgu yaptı.

Çağrı merkezine gelen istek, öneri ve şikayetlerin % 91’ini çözüme kavuşturduklarını aktaran Başkan Şahin, memnuniyet anketinde yüzde 80 başarı sağladıklarına da vurgu yaptı.

 

PENDİK BELEDİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINACAK
Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, doksanlardan bu yana Pendik Çarşı içinde, şuan bulunduğu noktada, vatandaşlara hizmet veren Pendik Belediyesi’nin; Adnan Menderes Bulvarı’ndaki eski imam hatip lisesinin bulunduğu noktaya taşıyacaklarını ifade etti.

Konuya dair kamulaştırma çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirten başkan, geriye kalan sorunların da en kısa zamanda çözüleceğini aktardı.

 

“PARTİME BAĞLIYIM, 2019’DA DEVAM DENİRSE DEVAM EDERİM”
2019 yerel seçimlerine dair düşüncelerini ifade eden Başkan Şahin: “Partim tekrar devam et dediği taktirde tabii ki devam ederim, ancak benim şahsi görüşüm bu işin 2 dönem yeterli olduğu kanaatinde.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

PENDİK ÇARŞIYA 5 YENİ OTOPARK GELİYOR
Vatandaşlardan taraflarına aktarılan bir sorunu ifade eden basın mensupları, net bir şekilde; “OTOPARK SORUNU” dedi.

Konuya dair Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendik Çarşı’ya toplam sayısı yaklaşık 3 bin 500 araç kapasiteli 5 otopark yapılması planladıklarını ve bazıları için yakın zamanda yapım aşamasına geçileceğini ifade etti.

 

 

BASIN TOPLANTISINA EROL KAYA SÜRPRİZİ
Basın toplantısının devam ettiği sırada, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya’da basın toplantısına katılarak, yerel medya temsilcilerini selamladı.

İl ve ilçe kongrelerine dair sorulan sorular üzerine cevap veren Kaya: “Kongrelerin anadolunun çeşitli bölgelerinde devam ediyor, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerdeki kongreler ise sona bırakılmış durumda.”
Basın mensuplarıyla kısa bir sohbetin ardından Pendik Eski Belediye Başkanı Erol Kaya, basın mensuplarını tek tek selamlayarak toplantıdan ayrıldı.

 

“AK PARTİYE GÜÇ KATACAK ARKADAŞLARA İHTİYACIMIZ VAR”

Toplantıda hazır bulunan Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, gençlik kolları ve teşkilatlanmaya dair sorulan bir soruya şöyle cevap verdi: “Sayın cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Ak Parti’den güç alan değil, Ak Parti’ye güç katacak arkadaşlara ihtiyacımız var” dedi.

 

 

Yaklaşık 3 saat süren toplantı, basın mensupları ile toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi.