Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Yeni Dönem İçin Projelerini Açıkladı

Pendik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin, “31 Mart Seçim Beyannamesi Toplantısı’nda” Pendik için projelerini açıkladı. Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik için hayata geçirmeyi hedeflediği projeleri geniş kapsamlı bir toplantı ile tanıttı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “31 Mart 2024 Seçim Beyannamesi Toplantısı’na” Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yanı sıra, Eski Türkiye Cumhuriyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti İstanbul Milletvekili Yahya Çelik, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya ve vatandaşlar katıldı.

Pendik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin’in konuşmasının satır başları şu şekilde:

“HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM”

Toplantıda konuşan Belediye Başkan Cin, “Cumhur İttifakımızın adayı olarak 5 yıl daha hizmet etmek için yola çıktım. 5 yıl sonra, Pendik’in her köşesindeki eserlerimiz, Pendiklilerin hepsine dokunan hizmetlerimizle tekrar vatandaşımızın huzuruna çıkıyoruz.” dedi.

“HİZMET VE ESER KÜLLİYATIMIZA YENİ MADDELER EKLEYECEĞİZ”

Ahmet Cin, “Yaptığımız işler algı işleri değil. Gözle görülür işler. Hepsi referansımız. Önümüzdeki dönem mevcudu koruyacağız, geliştireceğiz, hizmet ve eser külliyatımıza yeni maddeler ekleyeceğiz. Pendikliler 5 yıllık süreçte en büyük gücümüz oldu. Önümüzdeki 5 yılda da en büyük gücümüzü yine Pendiklilerden alacağız.” ifadelerini kullandı.

“YOL VARSA GİDECEĞİZ, YOKSA AÇACAĞIZ”

Belediye Başkanı Ahmet Cin; “Yaptığımız iyi işleri yenileriyle çoğaltacağız. İşimize dört elle sarıldık yine öyle yapacağız. Pendik Belediyesi’nin hizmet şemsiyesi altında herkesi kapsamaya, herkese hizmet etmeye çalıştık. Aynı istikamette devam edeceğiz. Yol varsa gideceğiz yoksa açacağız.” dedi.

“ASIL İŞİMİZ GÖNÜLLERİ YAPMAK OLACAK”

Başkan Ahmet Cin sözlerine şöyle devam etti: “Engel varsa aşacağız, Pendik’i Türkiye Yüzyılı’nın Şampiyonluk kürsülerine taşıyacağız. Hizmet merkezleri, ulaşım, erişim yatırımları, altyapı yatırımları, ortak yaşam alanları, sürdürülebilir çevre yatırımları, spor, kültür sanat, gençlik yatırımları. Bunlar bizim işimiz. Bunların en iyilerini yapacağız. Ama asıl işimiz gönüller yapmak olacak, Pendik’in birliğini, dirliğini geliştirmek olacak. Pendik’te yaşamanın sevincini daha da artırmak olacak.”

EKREM İMAMOĞLU GÖNDERMESİ

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin“Şöyle baktığımızda, 5 yıllık bu süre zarfında İstanbul’da en fazla yatırım yapan ilçeyiz. Ortalama bütçe payı yüzde 45, 2023 senesinde bütçemizin yüzde 49’unu yatırımlara ayıran bir belediyeyiz. Ayrıca insani ve İslami görevlerimizden olan ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarının giderilmesiyle ilgili sosyal belediyecilik anlamında, ‘birilerinin sadece sözde bıraktığı ama gönüllere girmediği ve bu konuda eksik kaldığı açıkları’, biz AK Parti belediyeciliği olarak ve bütçemizden yüzde 8 pay ayırarak, ihtiyaç sahibi insanların ihtiyacının giderilmesiyle ilgili şuana kadar 1 milyar 6 milyon liralık sosyal destekte bulunduk. Şimdi bunların devamını arttırarak devam ettirmek istiyoruz.” dedi.

Başkan Ahmet Cin’in, 5 yıllık projelerini duyurduğu toplantıda bahsini geçirdiği bazı projeler şu şekilde;

BELEDİYE HİZMET BİNASI VE KENT MEYDANI

“Belki belediye tarihin tek başına yaptığı en büyük hizmetlerden bir tanesini şuanda yapıyoruz. 10 buçuk dönüm arazi üzerinde kurulmuş olan belediye binamız şuan yükselmektedir. Bu yılın sonunda veya önümüzdeki yılın başında buraya geçerek hizmetlerimizi buradan vermeye devam edeceğiz”

AHMET YESEVİ SPOR SALONU

“Şu an Ahmet Yesevi mahallemizde kapalı spor salonu inşaatımız devam ediyor. Bunu da hızlı bir şekilde bitirip oradaki vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız”

PENDİK STADYUMU

Pendikspor bildiğiniz gibi Süper Lig’de. Pendikspor’u kurumsallaştırdık, kurumsallaştırdıktan sonra Pendik ikinci ligdeydi, birinci lige ve Süper Lig’e çıktı. Tesis konusunda sıkıntılarımız vardı. Hemen mevcut stadın yenilenmesiyle ilgili bir çalışma başlattık. Sayın Cumhurbaşkanımız bizi ziyarette bulundu, belediyemize geldi. Daha oturur oturmaz ilk sorusu; ‘Pendikspor’u ne yapıyorsunuz?’ oldu. Biz de hemen fırsatı bulmuşken dedik ki; ‘Evet sıkıntılarımız var, bu sıkıntıları gidermeye başladık ama maliye konusunda biraz zorlanıyoruz.’ Cumhurbaşkanımızın sayesinde şuan kendi stadımızda oynuyoruz. Ama yetmiyor, taraftarlarımızı talepte bulunuyorlar. Murat Kurum başkanımızla da görüştük, şimdi yeni stat yapacağız”

YENİŞEHİR KÜLTÜR MERKEZİ VE NİKAH SALONU

“Yenişehir Kültür Merkezi bizim en büyük kültür merkezlerimizden bir tanesi. Ama maalesef bize yetmiyor. Pendik’in nüfusu artık 750 bini geçti. Yenişehir bölgesine yaklaşık 17500 metrekarelik kapalı alanı olan yeni bir kültür merkezimizi devreye almak suretiyle, ihtiyaçlarımızın daha hızlı karşılanması adına projemizi inşallah devreye almış olacağız”