Pendef’in Yeni Başkanı Av. Ramazan Öztürk

Av. Ramazan Öztürk PENDEF’in Yeni Başkanı Oldu

Fuat Şengül başkanlığında 2008 yılında kurulan Pendik Dernekler Federasyonu’nun 4. Olağan Genel Kurulu, Arif Nihat Asya Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Genel kurula; CHP İlçe Başkanı Kemal Ercan, MHP İlçe Başkanı Yüksel Cebe, Pendik Belediye Meclis Üyesi – Eski Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, İş Adamı Hüsamettin Elçi, İş Adamı Murat Çevik, Pendik’te faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin temsilcileri ve birçok kanaat önderi katıldı.

Dernek eski başkanı Yaşar Saka genel kurul açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında: “5 yıllık başkanlığım döneminde, şanla şerefle yürütmeye çalıştığım dernek faaliyetlerini, bugün burada Av. Ramazan Öztürk kardeşime devrediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yaşar Saka’nın konuşmasının ardından, tüzük gereği faaliyet raporu ve genel bütçe okunup onaylandı. 5-7-8-9 ve 17’ince maddelerdeki tüzük değişikliği oylandı ve her 5 madde oy birliğiyle kabul edildi.

Tüzük değişikliğinin ardından seçime geçildi.

Genel kurulda, 8 kişiden oluşan yönetim kurulu listesi oylanarak 19 kişiye çıkarıldı.

Pendef 4. Olağan Genel Kurulu’nda seçime tek liste girildi.

Pendik Dernekler Federasyonu kurucularından, eski Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ramazan Öztürk, oy birliği ile federasyon başkanı seçildi.

Oylamanın ardından konuşmasını yapmak için kürsüye gelen PENDEF Başkanı Av. Ramazan Öztürk: “Bana bu görevi layık gören ve güvenen tüm federasyon mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

Ayrıca Öztürk: “Pendik’te gündem belirleyecek, belirlenen gündemi takip edecek, siyah maske ilçenin çevre duyarlılığından temizliğine ve hatta imarına kadar bir sözü olacak, her şeye çözüm odaklı bakacağız. Bizleri güzel günler bekliyor. Buna emin olabilirsiniz” dedi.

Genel kurulda PENDEF’in Kurucu Genel Başkanı Merhum Fuat Şengül için dualar okundu, ruhuna Fatihalar ve ihlaslar hediye edildi.

Genel kurulda Pendik’in Ağabeyi sıfatıyla bir konuşma yapan Hüsamettin Elçi: “Ben hiçbir ayrım yapmaksızın tüm hemşehri derneklerinin üyesiyim. Şayet üye olmadığım bir dernek varsa ne olur beni üye yapın” diyerek çağrı yaptı.

PENDEF’in Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri;

Başkan Ramazan Öztürk,
Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Yaşar Saka, Adnan Köroğlu, Abdülkadir Başaran, Adnan Başar, Besim Şengül, Engin Yıldırım, Mustafa Yazıcı, Erkan Arısoy, Ferman Güner, Fevzi Zeybek, Hasan Demir, Hüseyin Sabuncu, Ömer Gülseven, Murat Çevik, Ziya Öncan, Şaban Cebeci, Mustafa Yavuzaslanoğlu ve Ömer Akyüz

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Aytekin Demircan, Kemal Keskin, Rabiye Kurt, Ahmet kaya, Hüseyin Kaddar, Kenan Çağlar, Veliyittin Kaya, Uğur Kaçmaz, Murat Başarslan, Yaşar Kahraman, Ömür Coşar, Ahmet Batı, Mehmet Şirin Özer, Kadir Günaçtı, Hüseyin Pilavcı, Cahit Saltan, Bayram Çetinkaya, Murat Öncü ve Osman Odabaş

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Yılmaz Şimşek, Hüseyin Eroğlu ve Faruk Şahin

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Hidayet Kılıç, Musa Koç ve Murat Taşçı

Disiplin Kurulu Asil Üyeler: Ertuğrul Özcan, Vedat Dursun ve Sinan Terzi

Disiplen Kurulu Yedek Üyeler: Kamil Oylan, Metin İlhan ve Emrullah Balcı

Genel kurulda divan başkanlığına Tokatlılar dernek başkanı Ahmet Yılmaz seçildi. Yardımcıları ise Kırşehirliler Derneği’nden Hidayet Kılıç ve Gümüşhaneliler Derneği’nden Sinan Terzi oldu.


 

http://www.siyahmaskesatisi.com/