PENDEF Üyeleri Filistin’e Destek Verip İsrail’i Protesto Etti

Pendik Dernekler Federasyonu (PENDEF) üyeleri, İsrail’in Filistin’de sürdürdüğü saldırıları kınayan bir basın açıklaması yaptı. Basın bildirisini Cuma namazı çıkışında, Pendik Çarşı Camii önünde, PENDEF Genel Başkanı Murat Çevik okudu.

PENDEF’ten yapılan o basın açıklaması:

“İNSANLIĞI BİR KEZ DAHA ÖLDÜREN TERÖRİST İSRAİL’İ LANETLİYORUZ!
Sayın Basın Mensupları, Değerli Vatandaşlarımız,
Gözü dönmüş Siyonist İsrail’in gerçekleştirdiği ve 12 gündür süren Devlet teröründe 4 bine yakın sivil Filistinli kardeşimiz şehit edilmiş ve yaklaşık 12 bin Filistinli kardeşimiz de yaralanmıştır.
Hiçbir savaş ve insanlık kuralını tanımayan terörist İsrail devleti, Filistin – Gazze’de kardeşlerimizin üzerine Bombalar yağdırmaya ve sivil halkı katletmeye devam ediyor.
Savaş ve İnsanlık suçu işlemekte olan Terör Devleti İsrail, son olarak bombaladığı hastanede Hastaneye sığınan çoluk, çocuk, kadın, yaşlı demeden 500’e yakın sivili bir anda katletmiş, binlerce kardeşimizi de yaralamıştır.
Siyonist İsrail Devleti masum insanlara karşı yaptığı bu insanlık dışı hareketi ile Terörist bir Devlet olduğunu bir kez daha dünyaya ilan etmiştir.
Ve bir kez daha Filistinli kardeşlerimizin bu caniler karşısında ne denli haklı olduklarını tüm dünyanın gözleri önüne sermiştir.
Terörist İsrail’i bu insanlık dışı ve İnsanlığı öldüren tutumu sebebi ile lanetliyoruz.
Siyonist İsrail Devlet Terörü ile şehit olan kardeşlerimize Allah’dan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Bir avuç Siyonist İsrail’in dünyanın başına daha fazla bela olmadan tüm dünya devletlerinin ortak hareket ederek bu teröristlere bu defa haddini bildirmesi gerektiğini ve gerçekleştirdiği insanlık suçunun İsrail Terör devletinin yanına kar kalmaması gerektiğini düşünüyoruz.
İşgalci, Siyonist ve Terörist İsrail;
Yaptığı soykırımdan artık vazgeçerek, Filistin topraklarından ve Ortadoğu’dan kirli ellerini çekmelidir.
Filistinli kardeşlerimize gıda, elektrik, su gibi temel ihtiyaçları vermeyerek zalimce uyguladığı ambargoyu derhal kaldırmalıdır.
Ancak tecrübeyle sabittir ki, zalim İsrail Yönetiminin, kendi isteğiyle bu zulme son vereceğini düşünmüyoruz.
Bu sebeple, Siyonist İsrail’in sürdürdüğü bu Devlet Terörünü ve Soykırımını sonlandırmaya zorlamak üzere, özellikle İslam Ülkeleri başta olmak üzere tüm dünya devletlerini, Türkiye’nin öncülüğünde birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.
Gerekiyorsa yine Türkiye öncülüğünde tüm İslam Ülkelerini, asker göndererek Filistinli Kardeşlerimizle Siyonist İsrail arasında tampon bölge oluşturup Filistinli kardeşlerimizi İsrail Zulmünden korumaya davet ediyoruz.
Bu bağlamda; başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Dış İşleri Bakanımız Hakan Fidan ve tüm devlet erkanına diplomatik çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Son olarak, ülkemizi yeni bir maceraya sürüklemeye çalışanlara karşı da devlet yöneticilerimizin dikkatli olması, diplomatik yollardan bu sıkıntıyı aşarak, İsrail Terör Devletinin gerçek yüzünü tüm dünya devletlerine anlatması ve Filistinli kardeşlerimizin kendi ülkelerinde özgürce yaşayabilmelerini sağlama yolunda her türlü çabayı sarf etmeleri gerektiğini belirtmek isteriz.
Kamuoyuna saygı ile sunarız.
PENDEF PENDİK DERNEKLER FEDERASYONU Yönetimi Adına Genel Başkan Murat ÇEVİK