Özel Haber | Kayıp Genç Uyuşturucu Satarken Yakalandı!

Çocuğunun kaybolduğu ihbarını yapan vatandaşın kayıp çocuğu, Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler tarafından uyuşturucu satarken yakalandı.

Edindiğimiz bilgilere göre; geçtiğimiz günlerde çocuğunun kaybolduğunu polise bildiren vatandaş, polisten iyi bir haber beklerken, aldığı haberle beyninden vurulmuşa döndü.

Çocuğundan iyi bir haber bekleyen aile büyüğü, kayıp kişinin uyuşturucu satarken yakalandığını öğrendi.

Kayıp ihbarını alan Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vakit kaybetmeden arama çalışmalarına başladı. Yapılan istihbarat çalışmalarının ardından önemli bilgiler elde edildi. Ulaşılan önemli bir bilgiye göre, aranan eşgale benzeyen bir şahıs Pendik Güzelyalı Mahallesi’nde görülmüştü. Olay yerine gelen polis ekipleri, ailesi tarafından kayıp ilanı verilerek aranan Ö. F. P. isimli şahsı uyuşturucu madde satarken kıskıvrak yakaladı.

Ö. F. P. isimli şahsın üzerinden toplamda 43 gram uyuşturucu madde çıktı. Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Ö. F. P. ailesine haber verildikten sonra, yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edildi. Ö. F. P. mahkemece tutuklandıktan sonra cezaevine gönderildi.

İçinde bulunduğumuz dönemde Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu ile mücadele konusunda büyük çalışmalara imza attı. Her geçen gün Pendik ve çevre bölgelerdeki asayişin mutluluk verici olduğu gözlenebiliyor. Bu noktada vatandaşların da polisi doğru bilgilendirerek, yaptığı ihbarlar büyük önem arz ediyor.