“Oku” Mesajının Hakkı Pendik Millet Bahçesi’nde Verildi

Normalleşme sürecinin ilk etkinliği Pendik Millet Bahçesi’nde gerçekleştirildi. Sosyal Mesafe Kuralına uygun olarak “Açık Hava Kitap Okuma Etkinliği” düzenlendi.

Yazar Hayati İnanç Pendik Belediyesi’ne teşekkür ederek “Normalleşmeye doğru yerden başlandı, yani kitap okumaktan.” dedi.

Pendik Belediyesi normalleşme sürecinin ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Pendik Millet Bahçesi’nde Sosyal Mesafe Kuralına uygun olarak “Açık Hava Kitap Okuma Etkinliği” düzenlendi. Yazar Hayati İnanç’ın da katıldığı etkinlikte Belediye Başkanı Ahmet Cin, Kaymakam İlhan Ünsal ve yüzlerce kitapseverle birlikte kitap okudu. Etkinlik sonunda Vedat Bilir, deneyimli orkestrasıyla Pendiklilere müzik ziyafeti sundu. Alana gelen herkese maske ve kitap dağıtımı gerçekleştirildi.

Başkan Ahmet Cin: “Kütüphanelerin sayısını artırmak istiyoruz”

Kitap okuma öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Normal hayata dönüş sürecindeki ilk etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. İlk emir ‘Oku!’, biz de ilk etkinliğimizi bu doğrultuda anlamlı kılalım istedik.” dedi. Kütüphanelerin 29 Haziran’da açılacağını belirten Başkan Ahmet Cin: “Kütüphanelerimizin de üye sayılarımızın da kitaplarımızın da sayılarını artırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Genç kitapseverler “Oku!” mesajı verdi

Pendik Millet Bahçesi’ne aileleriyle birlikte gelen Pendikliler açık havada kitap okuma keyfi yaşadı.Genç kitapseverler ise alandaki oturma düzenleriyle “Oku!” mesajı verdi.

Hayati İnanç: “Kitap okuma konusunda ciddi bir uyanış var.”

Etkinliğe katılan Yazar Hayati İnanç, düzenlenen etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Pendik’te normalleşmeye doğru yerden başlandı, yani kitap okumaktan. Son yıllarda kitap okuma konusunda ciddi bir uyanış var. Bu etkinlik de bu uyanşın bir parçası. Böyle farkındalıklara ihtiyacımız var, sizlere teşekkür ederim.” dedi.

Vedat Bilir Konseri’yle sona erdi

Program sonunda şarkıcı Vedat Bilir, deneyimli orkestrasıyla müzik ziyafeti sundu ve popüler parçaları Pendikliler için seslendirdi. Vedat Bilir’in performansıyla Pendik Millet Bahçesi’nde ilk konser verilmiş oldu.