Ödül töreninde madalya yağmuru

2017 Pendik Ömer Halisdemir Okul Spor Şenlikleri ve Pendik Gençlik Günleri Ödül Töreni Kurtköy Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de katıldığı törende 12 branşta 1.778 öğrenciye madalya verildi.

Pendik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl “Şehit Ömer Halisdemir” adına düzenlenen Pendik Okul Spor Şenlikleri’nde 12 branşta 29 bin öğrenci öğrenci yarıştı. Spor şenlikleri ödül töreniyle sona erdi. Futbol, futsal, basketbol, voleybol, hentbol, güreş, masa tenisi, badminton, puanlı atletizm, kros, geleneksel çocuk oyunları ve satranç müsabakalarında dereceye giren 1.778 sporcuya madalyaları takdim edildi. Kurtköy Spor Salonu’nda düzenlenen törene Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Karaca ve Milli Eğitim İlçe Şube Müdürü Nihat Yalçın katıldı.

Başkan Şahin: “Hedefimiz gençleri her anlamda donanımlı yetiştirmek”
Yoğun katılımın olduğu ödül töreninde konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, gençleri her anlamda donanımlı yetiştirmek amacıyla yoğun gayretin içerisinde olduklarını dile getirdi. Spor müsabakaları ve etkinlikler anlamında önemli bir seneyi geçirdiklerini ifade eden Başkan Şahin, kısa, orta ve uzun vadede hedefleri olan bir anlayışa sahip olduklarını belirtti. Başkan Şahin, spor müsabakalarına katılan tüm gençleri tebrik ederken katılan okullara da teşekkür etti.

Karizma Show büyüledi
Ödül töreninde ayrıca Pendik Gençlik Günleri’nde gerçekleştirilen futsal, masa tenisi ve bilek güreşinde dereceye giren sporculara da madalya ve kupaları verildi. Ödül töreninin en heyecan verici ve renkli anları ise Karizma Show’un gösterisi oldu. 6 kişilik akrobasi ekibinin basketbol potasına adeta uçarcasına attığı toplar ve smaçlar izleyenleri büyüledi.