Müftüler Toplantısı Pendik’te Gerçekleştirildi

İlçe Müftüleri aylık mutad toplantısı Pendik Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz başkanlığında, İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftülerinin katıldığı toplantı Pendik Çarşı Camii’nde kılınan sabah namazının akabinde 15 Temmuz Şehitler Camii İmam Hatibi Nizamettin Başak’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Pendik İlçe Müftüsü Mehmet Yaman’ın bir selamlama konuşması sonrası söz alan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz gündemdeki konular hakkında bilgiler verdi. Toplantının devamında İl Müftü Yardımcıları sorumlu oldukları alanlarla ilgili sunumlarını gerçekleştirirken tüm ilçe müftüleri de toplantıda söz aldı.

Pendik İlçe Kaymakamı Yılmaz Şimşek’in de katıldığı toplantıda, İl Müftü Yardımcılarından ilçe müftüsü olarak atanan müftülere Kaymakam Şimşek tarafından plaket takdim edildi.

Toplantı sonunda Kaymakam Şimşek, toplantının ilçemizde yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, toplantıya katılan İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve İlçe Müftülerine teşekkür konuşması yaptılar.