MHP’li Belediye Meclis Üyesi Ersin Çakır: “Pendik İçin Canla Başla Çalışacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pendik Belediye Meclis Üyesi Ersin Çakır, yeni dönemin Nisan ayı meclis toplantısı 2. birleşiminde kürsüden bir konuşma gerçekleştirdi. Çakır, “Pendik için Canla başla çalışacağız” dedi.

Kürsü konuşmasında MHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Ersin Çakır şu ifadeleri kullandı:
“Sayın Başkanım , Değerli Meclis Üyeleri, Saygıdeğer misafirler, Kıymetli Pendikliler hepinizi Milliyetçi Hareket Partisi grubu adına saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
Öncelikle 31 Mart 2024 mahalli idareler seçim sonuçlarının ülkemize ve Pendik’imize hayır getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.
Bu vesileyle seçim dönemi gece gündüz demeden emek veren Milliyetçi Hareket Partisi Pendik İlçe Başkanımız Sn. Kerim Kaya’ya teşkilat mensuplarımıza ve gönül veren Pendikli dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Cumhur İttifakı çerçevesinde uyum içerisinde çalıştığımız Ak Parti ilçe başkanı ve teşkilatına da emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
Pendiklilerin huzur ve güvenini bozmadan itidalli davranışlarla seçim çalışmaları yürüten tüm parti teşkilatlarına, hassasiyetlerimize olan saygılarından ötürü teşekkür ediyorum.
Milletin iradesiyle yeniden seçilmiş olan Pendik Belediye Başkanı Sn. Ahmet Cin’e  ve Pendik Belediye Meclis üyelerine tebriklerimi sunuyorum.
Kıymetli Meclis Üyeleri;
Yeni dönemin ikinci meclis toplantısın da Milliyetçi Hareket Partisi grubu adına bu meclisteki stratejimizi ve hassasiyetlerimizi huzurlarınızda paylaşmak istiyorum;
Yerel yönetimler insana hizmetin ilk elidir. İnsana hizmet ise siyasetin ana amacıdır. Bu amaçtan taviz vermemeli ve bu amacı tehir etmemeliyiz. Hizmeti en kısa sürede sağlamak adına bencillik ve partizanlığı bir kenara bırakıp canla başla Pendikliler için birlikte çalışmak burada bulunan milletin iradesiyle seçilmiş Pendik’in temsilcilerinin boyun borcudur, vebalidir.
Milletine hizmet etmeyen, milletin iradesiyle gelip kendi iradesizliği ile bencilleşen hiçbir siyasetçinin akıbeti muvaffakiyet olmayacaktır.
Dava arkadaşlarımızla birlikte devlet, millet menfaatlerini ve millî değerlerimizi Pendikli hemşerilerimizin bizlere emanet ettiği bu meclis sıralarında yine canla başla koruyup kollayacağımızı belirtmek isterim.
Liderimiz emin iradesinde bulunan partimizin disiplinli ve hiyerarşik yapısıyla, ülkücü kimliklerimizin doğruluk düsturuyla Pendik Belediye Başkanı Sn.Ahmet Cin’e ve cumhur ittifakı ortağımız ak parti meclis üyelerine destek olacağımızı ve birliktelik içerisinde canla başla çalışacağımızı niyet beyanı olarak belirtmek isterim.
Sözlerime son verirken Pendiklilere teveccühü için tekrar teşekkür ediyorum. Cumhur ittifakımızın Pendik belediye başkanın,tüm meclis üyesi arkadaşlarımıza ve Pendik Belediyesi çalışanlarına vazifelerinde kolaylıklar diliyorum.
Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.
Sağ olun, var olun”