Masa Tenisi Turnuvası Tam Not Aldı

Pendik Eski Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin döneminde temelleri atılan ve Pendik Belediyesi tarafından 27-28 Temmuz 2019 tarihlerinde düzenlenen, gelecek yıl da tekrarlanması planlanan Pendik Masa Tenisi Festivali, Masa Tenisi Turnuvasına sporcuların ilgisi yoğundu.

350 sporcunun katıldığı organizasyonda birçok ilden sporcu kıyasıya yarıştı!

Pendik Belediyesi tarafından 27-28 Temmuz 2019 tarihlerinde Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksinde düzenlenen Pendik Masa Tenisi Festivali Masa Tenisi Turnuvasına çeşitli illerden 350 sporcu katıldı. 27 Temmuz Cumartesi günü 4 farklı kategoride (küçük kız, küçük erkek, genç erkek ve genç kız) 18 yaş altı 110 sporcu yarışırken, aynı gün içerisinde eş zamanlı olarak 150 yetişkin sporcuda üçlü takım maçları oynadılar.

Ödül törenine Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atakan Yüce ve Pendik Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Gündüz Şan da katıldı.

Rekabet değil dostluk!

Üçlü takımları oluşturan oyuncular kura ile belirlendi ve birbirini hiç tanımayan, amatör ve profesyonel sporcuların birbirileriyle tanışmaları sağlandı. Rekabet değil dostluk ön planda oldu.

28 Temmuz Pazar günü ise 2 farklı kategoride çocuk ve yetişkin sporcular karma maçlar yaptılar. Bu müsabakalara ise 140 sporcu katıldı. Tüm bu müsabakalar 21 masada aynı anda yapıldı. Organizasyon süresince sporculara ücretsiz öğle yemeği ikramı yapıldı.

Birçok ilden katılımcı kıyasıya yarıştı!

Tüm kategorilerde ilk 8’e giren sporculara çeşitli ödüller ve katılım belgeleri verildi.

Organizasyonda, Küçük Erkekler Kategorisi’nde Çerkezköy Spor Kulübü’nden Kaan Ali Durmuş birinci olurken Pendik Belediyesi Spor Kulübü’nden Hasan Yiğit ikinci, Kaan Çakır da üçüncü olmayı başardı.

Genç Erkekler Kategorisi’nde ise Eyyüp Buğanli birinci olurken Hamza Yiğit ikinci, Arda Gözlet üçüncü oldu.

Yetişkinler 2. Seviye Kategorisi’nde ise Pendik Belediyespor sporcusu Faruk Karadaş birinci olurken Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Emin Selvi ikinci olarak turnuvadan ayrıldı! 

Yetişkinler 1. seviye kategorisinde Fenerbahçe Veteran Masa Tenisçileri Derneği Spor Kulübü’nden Ozan Kamış birinci, Pendik Belediyesi’nden Hamzayiğit ikinci olurken yine Pendik Belediyesi’nden Serhat Sağlam üçüncü oldu. Özel Çam Koleji öğrencisi Ali Efe Depe ise dörüncü olmayı başardı.

Organizasyona İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Bilecik, Bursa , Gaziantep, Sakarya, Ankarave pek çok ilden sporcular katıldı.

Organizasyonda Pendik Belediye Spor kulübü Masa Tenisi Şubesi antrenörleri başhakemlik, Pendik Belediye sporcuları ise masa hakemliği yaptı.

Bu organizasyon yeni yılda da olacak!

Organizasyonla ilgili Pendik Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi Şubesi Antrenörü Emrullah Eryalçın, “Pendik Belediyesi olarak daha öncede bunun gibi pek çok masa tenisi organizasyonuna (Pendik Gençlik Günleri, Pendik Gelişim Ligi, Pendik Çocuk ligi) ev sahipliği yaptık ya da organize ettik. Önümüzdeki yıl yine bu büyüklükte ve yine Türkiye geneli bir organizasyona imza atmayı düşünüyoruz. Yapılan bu organizasyonlar sporcuların bir araya gelmesi ve ülkemizde masa tenisine olan ilginin daha fazla artmasını sağlayacaktır” dedi!

Sonuçlar ise şu şekilde;