KÖŞE YAZISI | Gülüş Tasarımı Hakkında… | Dt. Mustafa Bildirici Yazdı

Sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olmak kişilerin sosyal hayatını olumlu yönde etkilemektedir. Günümüzde sağlıklı dişler kadar dişlerin beyaz ve sıralı görünümü de oldukça önemlidir. Bu sebeple daha güzel gülüşlere sahip olmak amacıyla geliştirilen estetik diş hekimliği günlük hayatımızda geniş bir yer tutuyor. Estetik diş hekimliğinin ilgilendiği alanlardan biri olan gülüş tasarımı, çeşitli nedenlerle estetik açıdan bozulan dişleri ve diş etlerini doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulmasına olanak sağlıyor.

GÜLÜŞ TASARIMI
Dişlerin dizilişlerindeki çapraşıklıklar, diş aralarındaki geniş boşluklar veya koyu renkli dişler gibi problemler gülüşünüzü olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca daha önce yapılmış rengi veya uyumu bozulmuş kaplamalar, rengi koyulaşmış dolgular ve dişeti problemleri de hem sağlık hem de estetiği kötü etkiler. Bu sebeplerden diş estetiği uygulamaları kişinin sağlığını ve ruh halini olumlu yönde etkilemektedir.

HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ NEDİR?
Değişen zaman ve teknoloji ile birlikte diş hekimliğinde yeni bir trend haline gelen adını sıkça duyduğumuz bir kelime hayatımıza girdi, GÜLÜŞ TASARIMI veya DİŞ ESTETİĞİ.
Hollywood starları gibi kendinizden emin ve güvenerek gülümsemek artık zor bir iş değil.
Siz de onlar gibi bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken buna karar vermek ve tedaviye başlamak. Yeni bir gülüş tasarımı ile yepyeni bir gülümseye sahip olabilirsiniz.

GÜLÜŞ TASARIMINDA HANGİ İŞLEMLER YAPILMAKTADIR?
Estetik diş hekimliği kapsamında gerçekleştirilen işlemlere karar verilmeden önce diş hekimi hastayı muayene etmektedir. Gerçekleştirilen muayene sonrası görüntüleme tekniklerinden yararlanılarak uygulanılacak tedavi ya da tedaviler belirlenir. Öncelikli olarak hastada yüz analizi yapılır, dudak hattı diş eti görünürlüğü, dişteki çapraşıklıklar ve diş eksiklikleri değerlendirilir. Hastanın ağzında çürük diş olması halinde çürükler ve diş eti hastalıkları tedavi edilir. Hastaya diş temizleme işlemleri uygulanır. Temizlik ve dolgu işlemlerinden sonra var olan çapraşıklıkların giderilmesi amacıyla lamine porselenler, zirkonyum kronlar ve empress kronlar kullanılabilir. Diş eksikliği durumunda dental implantlardan faydalanılır.

Siz de gülüşünüz baştan tasarlansın istiyorsanız size en yakın kliniğimize gelip uzman hekimlerimiz tarafından muayene olabilirsiniz.

Özel Dişmekan Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği
Dt.Mustafa Bildirici
Başhekim

İLETİŞİM
Merkez : 0850 304 0 347
Pendik Şube : 0216 606 53 69