KÖŞE YAZISI | E-Max Porselen Kaplama Hakkında… | Dt. Mustafa Bildirici Yazdı

E-Max Kaplama: Diş hekimliğinde gelişen şartlar ve teknoloji ile birlikte hastalara gerçekçi, doğal görünüme yakın gülümsemeler vermek için özel seramiklerden faydalanılmaktadır. IPS E-Max, diğer diş restoratiflerinden farklı olarak gücü ve güzelliği birleştiren seramik bir malzemedir. Bu seramik parçalar metal bir parça içermez. Bu nedenle ışık gerçirgenliği oldukça yüksektir ve doğal dişlere yakın bir alternatiftir.

Yüksek estetik ve doğal görünüm.

  • Uzun ömürlü ve kalitelidir.
  • Renk çeşitliliği oldukça fazladır.
  • İnsan vücudu ile birebir uyumluluk sağlar.

E-MAX PORSELEN KAPLAMA NASIL YAPILIR?

Emax diş kaplama tedavisi uygulanacak hastaların diş ölçüleri alınır. Emax diş kaplama üretiminde kullanılan maddeden ince bir tabaka halinde yapılıp daha sonra altı doldurularak diş örnekleri elde edilir. Kronlar bloklar halinde kesilerek yapılacak olan dişlerin sıralarına göre birleştirilir.

E-MAX PORSELEN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • En avantajlı yönlerinden bir tanesi elbette estetik bir görünümü olmasıdır. Diğer yandan metal içermediğinden alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermez.
  • Başka bir özelliği ise diş yapısına zarar vermemesidir. İçeriğindeki maddeler diş ile en uyumlu yapılardandır.
  • Işık geçirgenliği fazla olduğundan mat bir görünüm olmaz.
  • Renk seçenekleri oldukça fazladır. Dış yapısı kaygan ve pürüzsüzdür. Diş hassasiyetini en az seviyeye indirger.
  • Porselen yapının kaygan yüzeyi tartar oluşumu neredeyse engeller. Bu da diş eti rahatsızlıklarının önüne geçer.

E-MAX PORSELEN DİŞ TERCİH EDİLME NEDENLERİ

E-Max diş kaplama özellikle, ön dişler için tercih edilmektedir. Diş estetiği sağlamak için uygulanan kaplama malzemeleri içerisinde ilk sırada yer alıyor.

Diş etlerine uyumlu olması ve uzun kullanım ömrü sunması E-max kaplama yönteminin tercih edilme nedenleridir. Aynı zamanda son derece doğal bir görünüm sergiliyor olması ve renk seçeneklerinin geniş olması da önem taşıyor.

E-MAX PORSELEN DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Metal hiçbir madde kullanılmaması nedeni çiğneme fonksiyonunun yoğun olduğu arka dişlerde tercih edilmez. Metal kullanılan kaplamalara göre biraz daha maliyetlidir.

E-MAX PORSELEN KİMLERE UYGULANIR?

Bu işlem çürük, kırık dişler için değil daha çok görsellik için tercih edilmektedir. Özellikle de ön dişlerde uygulanma oran fazladır. Biçimi bozulmuş dişlerde, hastayı rahatsız eden görüntülü diş dizilerinde en sık başvurulan yöntemlerden bir tanesi e-max porselendir.

Sizde E-Max Porselen Kaplama yaptırmak istiyorsanız size en yakın şubelerimizden randevu alarak uzman hekimlerimize ücretsiz muayene olabilir ve güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Özel Dişmekan Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği
Dt. Mustafa Bildirici
Başhekim

Kartal : 0850 304 0 347

Pendik: 0216 606 53 69

www.dismekanadsp.com