KÖŞE YAZISI | Diş Beyazlatma Yöntemleri Hakkında… | Dt. İrem Suna Acet Yazdı

Diş beyazlatma sağlıklı dişlere sahip olan hemen herkesin yaptırabileceği, dişlerin istenilen beyazlığa ulaşmasını sağlayan en güvenilir yöntemdir.

Diş beyazlatma klinik ortamında diş hekimi tarafından 2 veya 3 seans şeklinde beyazlatıcı jeller ve bunu aktifleştirici özel ışıklarla uygulanır. Bu tip beyazlatma işlemine ofis tipi beyazlatma yöntemi denir. Bu yönteme ek olarak diş hekimi gerekli görürse size özel hazırladığı plaklarla ve beyazlatma ajanlarıyla idame tedavisi olarak evde uygulanan beyazlatma yöntemini de önerebilir. Bu yönteme de ev tipi beyazlatma yöntemi denir.

Bu tedaviden sonra özellikle ilk 10 gün dişlerin renklenmesine sebep olacak çay, kahve, sigara, renklendirici özellikli gıdalardan uzak durulmalıdır. Daha sonraki süreçte yine bu gıdaların tüketimine dikkat edilmelidir.

Beyazlatma tedavisi diş kökleri açığa çıkmış, diş eti problemleri olan, yaygın çürükleri olan, ciddi diş hassasiyeti bulunan, ön bölge dişlerinde büyük restorasyonlar olan (dolgu, kaplama gibi) hastalara, hamilelere ve 18 yaşından küçüklere uygulanmamaktadır.

Siz de daha beyaz bir gülümsemeye kavuşmak istiyorsanız Pendik Diş Mekan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ne uğrayıp size uygun yöntemi öğrenebilirsiniz. 
Detaylı bilgi ; 0216 606 53 69 – 0532 303 53 69

DişMekan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Diş Hekimi
Dt. İrem Suna Acet

Dt. İrem Suna Acet