Son Dakika

Koronavirüs Yasaklarına Uymadılar Kapılarında Mühür Buldular

Mart 26th, 2020 | by Pedikli TV Yazar
Koronavirüs Yasaklarına Uymadılar Kapılarında Mühür Buldular
PENDİK GÜNDEM
0

“Koronavirüs yasakları”na uymayan 13 işyeri mühürlendi

Pendik Zabıta Ekipleri, son bir haftada “Koronavirüs yasakları”na uymayan 13 işyerini mühürledi. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre kafeteryalar, restoranlar, nargile kafeler ve kahvehanelerin kapalı olması gerekiyor.

İçişleri Bakanlığının (Koronovirüs COVİD-19) tedbirleri kapsamında yayınladığı genelgeyle kafeteryalar, restoranlar, nargile kafeler, internet kafeler ve kahvehanelerin kapalı olması gerekiyor. Ancak bazı işletmelerin bu yasağa uymadığı gözleniyor. Vatandaşların şikayetlerini değerlendiren Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri, Polis eşliğinde denetim yaptı. Son bir haftada şehir genelinde yapılan denetimlerde kapalı olması gereken 13 işyeri mühürledi.

25 ayrı ekip denetim yapıyor

Pendik Zabıta ekipleri vatandaşların şikayetlerinin artması üzerine koronavirüs yasaklarına yönelik denetimleri arttırdı. Bunun için Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 24’ü gündüz, 1’i de gece görev yapacak şekilde toplamda 25 ayrı ekip oluşturdu. Ekipler, vatandaşların Pendik Belediyesinin 444 81 80 numaralı telefonuna yaptığı şikayetleri anında değerlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.
%d blogcu bunu beğendi: