Koca Yusuf Aihl Spor Proje Okulu Yetenek Sınavı Tamamlandı – Kayıt İçin Son Gün Bugün

Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulu’nun yetenek sınavı tamamlandı. Kayıt için son tarih 17 Temmuz 2020

01 – 10 Temmuz tarihleri arasında yapılan yetenek sınavının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Okula kayıt hakkı kazanan adaylar 17 Temmuz 2020 mesai bitimine kadar kayıtlarını yaptırabilecek.

Yetenek sınavı Pendikli TV’den canlı yayınlandı

Pendikli TV YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanan yetenek sınavı, velilerin de izleyebileceği bir şekilde planlandı. Çocuklarının mücadelesini canlı izleme fırsatı bulan veliler okul yönetimine teşekkür etti.

“Şeffaf bir sınav süreci”

2019 yılındaki yetenek sınavında da benzer bir uygulamaya giden okul yönetimi, sınavı projeksiyon yönetimiyle perdeye yansıtmış ve okula gelen veliler süreci takip etmişti. Ancak bu yıl, koronavirüs pandemisi sebebiyle okul yönetimi akılcı bir karar alarak süreci canlı yayınladı.

Sınav, Pendikli TV YouTube kanalı üzerinden canlı izlenebildi.

İZLEMEK İÇİN GÖRSELE TIKLAYINIZ

Okul Özellikleri


24 Derslikli – Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları – Bilgisayar Sınıfı – Kütüphane – 200 Kişilik Konferans Salonu – 200 Yatak Kapasiteli Pansiyon – Yemekhane – Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu – Güreş Salonu – Jimnastik Salonu – Futbol Sahası – Masa Tenisi Alanları – Yakın Çevrede Spor, Sosyal Kültürel Tesisler – Yüzme Havuzları

Mezun Öğrenciler

✅Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı protokolüne göre Spor Lisesi Mezunları 1. Kademe Antrenörlük hakkı kazanacak, Tesis Yöneticisi olabilecek.

✅Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde farklı alanlarda iş imkanına sahip olacak.

✅Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük , Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon Bölümleri,
Polislik Meslek Yüksek Okulları, Askeri Okullar ve Diğer Üniversite Bölümlerine yerleşebilir.

Ayrıntılı Bilgi İçin;

twitter.com/kcysfsporproje
facebook.com/kcysfaihlspor
kocayusufandihl.meb.k12.tr
764453@meb.k12.tr
0 216 519 6003