Kas-Der Pendik’ten Büyük Dayanışma

Kastamonular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Pendik Şubesi ihtiyaç sahibi hemşehrilerine destek vermek için başlattığı yardım kampanyasını tamamladı.

Kas-Der Pendik Şubesi geçen yıl ilkini düzenlediği ‘Hemşehri Dayanışması’nı bu yıl ikinci kez organize etti. Ramazan ayı boyunca toplanan bağışların bir kısmını gıda kolisine çevirirken, bir kısmı da nakdi olarak Pendik’te yaşayan Kastamonulu hemşehrilerine ulaştırdı. Büyük bir titizlikle tespit edilen ihtiyaç sahipleri gurbette yalnız olmadıklarını bir kez daha hissettirdiler.

500 ADET GIDA KOLİSİ DAĞITILDI
Kas-Der Pendik Şubesi, toplamda 500 adet gıda kolisi dağıtırken, hane nüfusları baz alındığında binlerce Kastamonuluya destek sağlanmış oldu. Yerel kalkınmanın hedeflendiği yardım kampanyasında gönüllüler hem maddi, hem manevi hem de fiziki olarak süreç boyunca aktif rol aldılar.

Kas-Der Pendik yönetim kurulu başkanı Mercan Hüseyin Demircan yaptığı açıklamada “Nüfus bakımından hem İstanbul’da, hem de Pendik’te ilk beşteyiz. Bunca hemşehrimizin bir arada olduğu ortamda mağduriyetler olduğu kadar, mağdurların yarasını sarmaya çalışanların olduğunu da görmek mutluluk verici. Bizler dernekçiliği sadece kağıt üzerinde değil sahada da aktif olarak yapıp bize yüklenen sorumluluğun hakkını vermeye çalışıyoruz, bu konuda destek veren üyelerimize, yönetim kurulumuza ve bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.