İYİ Parti Pendik’te Devir Teslim Gerçekleşti

İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan, devir teslim töreni ile ilçe başkanlığı görevini Mithat Kabadayı’ya devretti. Devir teslim törenine İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak ve İl Başkanı Yücel Coşkun da katıldı.

İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan’ın ilçe başkanlığı devir teslim törenine; İYİ Parti İstanbul il Başkanı Yücel Coşkun, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Burak Akburak, İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı Recep Karaot, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Mithat Kabadayı ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan, devir teslim töreninde tüm ilçe teşkilatına emeklerinden dolayı teşekkür etti. 5 yıldır ilçe başkanlığını yürüten Süleyman Turan, devir teslim töreninde kısa bir konuşma yaparak, göreve geldiği günden bu yana Pendikli vatandaşların sorunlarını çözmek için gayret gösterdiğini ifade etti ve Pendik’te yeni bir yönetim anlayışı doğrultusunda çalışacaklarını söyledi.

Devir teslim törenine; Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Burak Akburak, İl Başkanı Yücel Coşkun, İl Başkan Yardımcısı Tolga Ağaoğlu, Birinci Bölge Teşkilat Başkanı Oğuzhan Hasar, Tuzla İlçe Başkanı Recep Karaot, Tuzla Belediye Başkan Adayı Akın Gürkan, Çekmeköy İlçe Başkanı Dilaver Koç, Sultanbeyli İlçe Başkanı Özkan Öztürk, Eski İl Başkan Yardımcısı Ethem Kurnaz ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.

Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan: “Öncelikle Sayın Genel Başkan Yardımcım Burak Akburak’a, il başkanımız Yücel Coşkun’a, çevre ilçelerden gelen ilçe başkanlarımıza ve kıymetli ilçe yönetimime teşekkür ediyorum. Biz çok güzel bir hikayenin finalini yapmak için toplandık. 5 yıl önce göreve geldiğimde, dönemin İl Başkanı Sayın Buğra Kavuncu’ya verdiğim söz üzerine, yeni gelecek arkadaşa bir sofra kurarak görevi teslim edeceğime dair söz vermiştim. Bu sözümü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tabi bu hikayenin aslında bu şekle gelmesinin mimarlarından biri de benim yönetim kurulumdur. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İstanbul’daki 39 ilçe başkanı bu dönemde çok güzel bir süreç geçirdi. İYİ Parti’nin tarihinde bu ilçe başkanları topluluğu hak ettiği yerini alacaktır. İlçe teşkilatım, benim arkamda çok güzel durdu. Ben, “Yetti” dediğim yerde bile, bazen “Yetmez” diyerek bana itici güç oldular. Biz bir belediye nasıl çalışıyorsa adeta öyle çalışarak başarıya ulaştık. Bugün itibarıyla Belediye Başkan Adaylığım resmen başladı. Teşkilatımızın bu işin daha da yukarıya taşınması için benimle birlikte çalışacaklarına eminim. İnşallah Cenab-ı Hak bizim işimize kolaylıklar sağlar ve beni size karşı mahçup etmez. İstanbul’un açıklanan ilk belediye başkanı olmak benim için şereftir. Sürecin sonunda İYİ Parti belediyeciliğinin nasıl yapıldığını da herkese göstermiş olacağım. Sözlerimin sonunda yeni ilçe başkanımız Sayın Mithat Kabadayı’ya üstün başarılar diliyorum.”

Daha sonra kürsüye davet edilen yeni ilçe başkanı Mithat Kabadayı, emekleri için Süleyman Turan’a teşekkür ederek, hep birlikte daha fazla çalışacaklarını söyledi.

Devir teslim töreninde kısa birer konuşma yapan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak ve İl Başkanı Yücel Coşkun, görevi devreden Süleyman Turan’a emekleri için teşekkür ederek belediye başkan adaylığı sürecinde başarılar dilediler. Yeni ilçe başkanı Mithat Kabadayı’ya da başarı dilekleri iletildi.

Devir teslim töreni hediyeleşme ve hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından sona erdi.