İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı’ndan Pendikli TV’ye Ziyaret…

Son Güncelleme 15/10/2021 tarihinde yapıldı

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı’ndan Pendikli TV’ye nezaket ziyareti gerçekleşti. Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan ve beraberindeki heyet Pendikli TV ofisinde misafir edildi. Görüşmede Pendik ilçesinin gündemi ele alındı.

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan ve beraberindeki heyet, geçtiğimiz günlerde Pendikli TV ofisini ziyaret etti. Pendikli TV Genel Yayın Yönetmeni Samet Övüç ile Pendik gündemi hakkında sohbet edildi.

“İBB ile de Pendik Belediyesi ile de problemimiz yok.”
İlçe Başkanı Süleyman Turan, Pendik ilçesinin her mahallesinde vatandaşla buluştuklarını ifade etti. Esnafı, mahalle muhtarlarını, sivil toplum kuruluşlarını sık sık ziyaret ettiklerini söyleyen Turan, konuya ilişkin örnekler de verdi.
Geçtiğimiz günlerde bir mahalle muhtarının kendisini aradığını ve bir İETT durağının üstü kapalı bir hâl alması gerektiğini ifade ettiğini söyledi. İlçe başkanı bunun üzerine İETT’deki ilgililer ile iletişime geçtiğini ve isteğin yerine getirildiğini aktardı. Bunu vatandaş için yaptıklarını söyleyen İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, kendilerinin İBB ile de Pendik Belediyesi ile de bir problemlerinin olmadığını vurguladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile nasıl bir siyasi ilişkileri varsa, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile de aynı siyasi ilişkilerinin olduğunu söyledi.

Pendik İlçesine Genel Merkez İlgisi…
Geçtiğimiz hafta sonu Pendik’te şehit ve gazi ailelerine destek için bir kermes düzenlediklerini aktaran Turan, bu kermese İYİ Parti Genel Merkezi’nden de yoğun katılım gerçekleştiğini söyledi. Pendik ve Pendikliler’in İYİ Parti için önemli olduğunu söyleyen ilçe başkanı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de bunun neticesi olarak sık sık Pendik’i ziyaret ettiğini vurguladı.

İttifak açıklaması…
Pendikli TV Genel Yayın Yönetmeni Samet Övüç’ün sorusu üzerine CHP ile yapılan ittifaka yönelik açıklamalarda bulunan İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan; ittifakın bir seçim ittifakı olduğunu, İYİ Parti’nin CHP’nin ya da başka bir partinin yan partisi olmadığını ifade etti. Söylemini güçlendirmek adına bir örnek veren ilçe başkanı, geçtiğimiz günlerde Pendik Belediye Meclisi’ndeki bütçe oylamasında CHP’li meclis üyelerinin red oylarına karşın kendi meclis üyelerinin olumlu oy kullandığını söyledi.
İYİ Parti’nin süreçlere konu konu baktığını ve ezbere iş yapmadığını dile getirdi.

“Basın ile iyi ilişkilerimiz var.”
İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, basına ve basın mensuplarına verdikleri önemi ifade ederek, bundan sonraki süreçte de basın mensuplarıyla sık sık bir araya geleceklerini söyledi.
Ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardıdan son buldu.