İmamoğlu “İstanbul’a Hizmette Tam Yol İleri” Sloganıyla Seçim Maratonunu Başlattı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yeniden göreve aday gösterdiği, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim çalışmalarına başladı. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan İmamoğlu, “İstanbul’a adalet ve bereket geldi, yatırımlarla güçlenmeye ve geleceğe umutla bakmaya başladı. İstanbul başardı, bu hepimizin başarısıdır” dedi.

İmamoğlu’nun seçim sloganı “Tam yol ileri” olarak belirlendi. İmamoğlu, tanıtım için paylaştığı videoda “Her şey çok güzel olacak” sloganını tekrar kullandı.

Konuşmasında “Hep birlikte başarmaya devam edeceğiz. 31 Mart 2024’te sizlerin iradesiyle İstanbul’u yeniden kazanacağız” diyen İmamoğlu, bu kez İBB Meclisi’nde de çoğunluğu sağlayacaklarını söyledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ise İstanbul’un 2019’dan beri katılımcı ve adil bir şekilde yönetildiğini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise Türkiye’ye önce bağımsızlığı, sponra çok partili rejimi-parlamenter rejimi, sonra da sosyal devlet anlayışını ve sosyal belediyeciliği CHP’nin getirdiğini söyledi.

Toplantıya Pendik’ten de katılan isimler vardı. Bu isimlerden biri de CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi A. Adayı Mehmet Aksu oldu. Aksu, “Hem Pendik Belediyesini hem de yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesini kazanmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.