Son Dakika

İlkokul Öğrencileri Harçlıklarıyla Tekerlekli Sandalye Aldı

Aralık 14th, 2019 | by Pedikli TV Yazar
İlkokul Öğrencileri Harçlıklarıyla Tekerlekli Sandalye Aldı
PENDİK GÜNDEM
0

Pendik Belediyesi sosyal destek ve yardım faaliyetlerine vatandaşların katılımını da sağlamak amacıyla Pendik Gönüllüleri Projesi’ni başlattı. Projenin ilk gönüllüleri öğrenciler oldu. Nurullah Genç İlkokulu öğrencileri harçlıklarını bir araya getirerek 6 tekerlekli sandalye aldı.

Kent genelinde ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardım çalışmaları ve sosyal hizmet modelleri geliştirmeyi sürdüren Pendik Belediyesi, bu sürece yardımsever ve duyarlı vatandaşların da katılımını sağlamak amacıyla Pendik Gönüllüleri Projesi’ni başlattı. Belediye Başkanı Ahmet Cin’in talimatıyla proje kapsamında sosyal yardım çalışmalarında vatandaşların da maddi ve manevi olarak görev alması hedefleniyor.

Duyarlı öğrenciler yaşıtlarına örnek oldu

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin ilk gönüllüleri Nurullah Genç İlkokulu öğrencileri oldu. Öğrenciler, düzenledikleri organizasyonla harçlıklarını bir araya getirerek 6 tekerlekli sandalye aldı. Aldıkları tekerlekli sandalyeleri proje kapsamında bağışlayan öğrenciler, yaşıtlarına örnek oldu. Yetkililer duyarlı öğrencilerin bağışladıkları tekerlekli sandalyeleri en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.
%d blogcu bunu beğendi: