İBB Pendik’te Konser Düzenledi Ama Bakın Kaç Kişi Geldi?

Pendik dün Müzisyen Ufuk Beydemir’i ağırladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, “23 Haziran Demokrasi Şenliği” isimli etkinlikleri kapsamında Pendik’te konser veren Ufuk Beydemir’i, beklenenin aksine oldukça az sayıda insan dinlemeye gitti. Konserin yeterince duyurulmadığını ifade eden vatandaşlar, konser sonrası boşalan meydanda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda Oyuncu İbrahim Selim ile yaptığı programın yayınlanmasına da bir anlam veremediler.

23 Haziran 2023 Cuma akşamı Pendik’te Ufuk Beydemir’in şarkıları yankılandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri konsere ilişkin yeterince duyuru yapamamış olacak ki, Pendik sahil meydanında oldukça az sayıdaki vatandaş konseri takip etti.

Vatandaşların eleştirilerine muhattap olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşların vergileriyle organize edilen ve vatandaşlara yeterince duyurulmadığı dile getirilen etkinlik ile alakalı ne düşünüyor merak konusu…

Pendik’teki basın mensupları, gençlik platformları ve daha pek çok etkili mecranın haberdar edilmediği etkinlik ile alakalı Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Ögütçü de sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaptı.

Konser öncesinde yaşananlar gibi, konser sonrasında yaşnanlar da eleştirilerin hedefi oldu.
Saat 19.30’da başlayan konserin bitiminden sonra boşalan meydanda, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı “İbrahim Selim ile Bu Gece – 23 Haziran Demokrasi Şenliği” programı dev ekranlardan canlı yayınlandı. Ancak medyanda pek de kimse kalmamıştı.