Son Dakika

İBB Eski Başkanı Kadir Topbaş Vefat Etti

Şubat 13th, 2021 | by Samet Övüç
İBB Eski Başkanı Kadir Topbaş Vefat Etti
PENDİK GÜNDEM
0

Gelen son dakika bilgisine göre; yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kadir Topbaş 76 yaşında hayatını kaybetti. Topbaş’ın geçen hafta diyalize bağlandığı öğrenilmişti.

Abone Olabilirsiniz

Topbaş, 2004 yılından 2017 yılına kadar İBB Başkanlığı yapmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yayınladığı taziye mesajında; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, kıymetli yol arkadaşımız Kadir Topbaş’ın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Kadir Bey’i, İstanbul’a ve ülkemize kattıklarını unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Kadir Topbaş’ın İstanbul Fatih Cami’ndeki cenazesine katılım sağlayacak.

İBB Eski Başkanı Topbaş, 16 Kasım 2020 tarihinde koronavirüs tedavisi görmeye başlamıştı. Topbaş’ın hastanedeki durumu kötüye gidince İBB Eski Başkanı entübe edilmişti.

Topbaş’ın geçen hafta diyalize bağlandığı haberi gelmişti. Yoğum bakımda tedavi gören Topbaş bugün hayata gözlerini yumdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TAZİYE
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesaplarından yayınladığı taziye mesajında; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, kıymetli yol arkadaşımız Kadir Topbaş’ın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Kadir Bey’i, İstanbul’a ve ülkemize kattıklarını unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN AÇIKLAMA
Bakan Koca; “Ölüm bir köprüdür, dostu dosta götürür. Ömrü millete hizmet ve insan yetiştirmekle, dost biriktirmekle geçen alçak gönüllü, fedakar Kadir abimiz bugün hakka yürüdü. Mekânı cennet, makamı âli olsun.” dedi.

BAKAN SÜLEYMAN SOYLU’DAN BAŞSAĞLIĞI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; “İstanbulumuza hizmet eden, eserler kazandıran Kadir Topbaş abi Hakk’a yürüdü. Ailesine, İstanbulumuza başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun…” açıklamasını yaptı.

“İSTANBUL’DA PEK ÇOK ESERE İMZA ATTI”
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Dar-ı bekaya yürüyen Kadir Topbaş beye Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Ülkesi için hizmet eden, İstanbul’da pek çok esere imza atan, beyefendi bir insandı. Mevla mekanını cennet eylesin.” ifadelerine yer verdi.

Pendikli TV ailesi olarak biz de merhum Kadir Topbaş’a İstanbul’a kattığı değerler için teşekkür ediyor, kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan aile fertlerine başsağlığı dilerken, taziyelerimizi iletiyoruz.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın