HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin Pendik Medyası İle Buluştu

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimi & 27. Dönem Milletvekili Seçimi’nin ardından, İstanbul 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı da olan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Pendik medyası ile kahvaltıda buluştu.

Elazığ kökenli olan Sait Şahin, yerel medya mensupları ile buluşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek söze başladı. Sait Şahin: “Seçim sonrası, teşekkür mahiyetinde Pendik’e tekrar geldik ve yerel medya mensuplarına verdiğimiz değerin anlaşılabilir olması için bugün bu daveti sizlere yaptık. Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Bu zor zamanlarda hem hükümete yaptığımız uyarı ve telkinlerle hem de seçmenimize yaptığımız sağ duyu telkinleriyle süreci atlatacağımızı ümit ediyoruz.”

“KENDİMİZİ KAZANMIŞ HİSSEDİYORUZ”

“Biz 30-40 senedir bu ülkede siyaset yapan bir parti değiliz. Türkiye geneli girdiğimiz ilk seçimde tohum ektik, seçim sonrası yaptığımız bu teşekkür ziyaretleri ile bu tohumu suluyoruz, inşallah ilerde meyvelerini de toplayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ülkenin genel gündemi hakkında da yorumda bulunan Şahin: ” Kürt meselesi bu ülkenin bir sorunu olmaktan çıkmalı. Biz kardeşlik için çalışıyoruz. Sol medya bizim sözlerimizi sürekli çarpıtıyor. Örneğin geçtiğimiz dönemde, ‘Tabanları Kürt olan iki partinin normalleşmesi gerektiğine inanıyoruz ve bu yönde biz adımlar attık. Kürtler dediğimiz bir kardeş HÜDA PAR’dandır, bir kardeş HDP’dendir.’ sözüm çarpıtılmış ve HÜDA PAR ile HDP kardeşmiş algısı oluşturulmaya çalışılmıştır. Oysa ki ben bu ifademle, aynı aileye mensup iki kardeşin biri HDP’ye oy verirken, bir diğeri HÜDA PAR’a oy vermekte ve ikisinin dünyaya bakış açısı bambaşka olabilmekte. Bizim hedefimiz HDP’ye oy veren aynı evdeki O kardeşi HÜDA PAR’ın doğru çizgisine çekmektir.” dedi.

“KARDEŞLİK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“Ülke olarak ‘Kürt Sorunu’ gibi bir sorunumuzun kalmaması için çabalıyoruz, kardeşlik için çalışıyoruz. HÜDA PAR oy almak için değil, insan kazanmak için çalışmalarına bundan sonra da azimle devam edecektir. Kazanılan her insan zaten oy olarak da sandıkta bizim lehimize yansıyacaktır.” değerlendirmesini yapan Sait Şahin, yerel medya mensuplarıyla fotoğraf çektirdikten sonra, katılımlarından dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Kahvaltı programında hazır bulunan; HÜDA PAR İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cafer Ökmen, Pendik İlçe Başkanı Erdal Almalı, Pendik İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Çörekçi de katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür etti.