Gönüllüler Aydos Ormanı ve Ömerli Barajı’nda Çöp Topladılar

Pendikli öğrenciler Türkiye Çevre Haftası münasebetiyle Aydos Ormanı ve Ömerli Barajı’nda çöp topladı. Pendik Belediyesinin organizasyonuyla topladıkları çöpleri poşetlere koyan çocuklar gün sonunda düzenlenen uçurtma şenliğiyle bu özel günün tadını çıkardı.

Pendik Belediyesi Türkiye Çevre Haftası münasebetiyle Aydos Ormanı ve Ömerli Barajı’nda etkinlikler düzenledi. Pendik Kent Konseyi, Kızılay Gönüllüleri, Gedik Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Ömerli Barajı Sevdalıları Olta Balıkçıları (ÖBSADER) ile çok sayıda kuruluşun katıldığı etkinlikte ormanlık alanda ve baraj havzasında tonlarca çöp toplandı.

Aydos Ormanı’ndan poşetler dolusu çöp çıktı.
İlk etkinlik Aydos Ormanı’nda düzenlendi. Pendikli öğrenciler öğretmenleriyle birlikte ormanlık alanda sorumsuz kişilerin etrafa gelişigüzel bıraktıkları çöpleri topladı. Üniversite öğrencileri ve çevre gönüllülerinin de eşlik ettiği etkinlikte şişelerden araç lastiklerine farklı şekillerde poşetler dolusu çöp çıktı.

Uçurtma şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
Öğleden sonra Emirli Köyü Ömerli Barajı’na geçen çevre gönüllüleri burada da etrafa gelişi güzel bırakılmış çöpleri topladı. Çöp toplamanın ardından uçurtma şenliği düzenlendi. Güçlü rüzgarla birlikte gökyüzünde süzülen çok sayıda uçurtma hem uçuranlara hem de izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.