Gemi Sırası Bekleyen TIR’lar Pendik Belediye Meclisi’nde Gündeme Geldi

Geçtiğimiz günlerde “Ya bir önlem alın ya da bu TIR’ları buradan alın!” başlığıyla haberini verdiğimiz sorun, bugün Pendik Belediye Meclisinde gündeme getirildi. Pendik’te bulunan liman işletmesi için sırada bekleyen TIR’lar nedeniyle yaşanan trafik kazaları belediye meclisinde tartışıldı.

“Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantı yolu; gerek yol kenarında havalimanı yolcusu bekleyen otomobillerle, gerek gemi sırası bekleyen TIR’lar ile, gerekse bir türlü bitirilemeyen tünel projesi ile vatandaşı hem canından hem de malından etmeye devam ediyor.” cümleleriyle paylaşımını yaptığımız 1 Mayıs’ta yaşanan trafik kazasının ardından, bugün Pendik Belediye Meclisi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşim 1. Oturumunda, CHP’li belediye meclis üyesi Zihni İbiş konuyu meclis kürsüsünden gündeme taşıdı.

Zihni İbiş’in ifadelerinin ardından AK Partili belediye meclis üyesi Hayrettin Yeşilyurt, konunun sorumluluk ve yetki alanı gereği İBB ve Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde çözüme kavuşturulabileceğini söyledi. Pendik Belediyesi olarak gerekli koordinasyonu sağlayabileceklerini ifade eden Yeşilyurt, yetki ve sorumluluk alanı vurgusu yaptı.

Yeşilyurt’tan sonra söz alan CHP Grup Başkan Vekili Hayriye Uyanık, konunun bakanlık ve ilgili birimlere iletilmesi gerektiğini söyledi.