Gazi ve Şehit Aileleri Derneği’nden CHP’li İsime Kınama

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın bir televizyon programında sarf ettiği “Devletin ordusu Katar’a satılmış” sözleri büyük tepki çekmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 301. maddeden soruşturma başlatırken, hükümetten kınamalar geldi. Başarır ise ‘orduyu kastetmediğini’ söyledi.

Pendik’ten de bir kınama mesajı yayınlandı. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Gazi Oktay Kaya, yaptığı açıklamada “Türk Ordusu satılmıştır diyen kimse kendisi satılmıştır” ifadelerini kullandı.

İşte o açıklama metni;

“TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ TÜRK MİLLETİNİN ONURU VE GURURUDUR.
Sakarya Arifiye’de bulunan Tank Palet fabrikasının Katar hükümeti ile yapılan anlaşma gereği 25 yıl süreyle işletilmesine karşı muhalefet etmek adına , ‘Orduyu sattılar’ demek en basit haliyle hadsizlik hatta ahlaksızlıktır.

1000 yıllık şanlı tarihi , büyük kahramanlıklarla dolu , kurtuluş savaşlarımız da yedi düvele diz çöktüren , büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi başkomutanı olduğu Türk Silahlı Kuvvetlerine satıldı diyen her kimse kendisi satılmıştır.

Bugün hala ülkemizin bağımsızlığı , milletimizin huzuru için içeride , dışarıda , sınır boylarında bölücü vatan hainleri ile mücadele eden , yaz, kış, yağmur, çamur demeden fedakarca görev yapan şanlı ve kahraman
ordumuza hadsizce dil uzatan zihniyeti esefle kınıyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz onurumuz ve gururumuzdur.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi yönetimi ve üyeleri olarak son nefesimize kadar ordumuza dil uzatanların karşısında , ordumuzun , devletimizin ve milletimizin yanında olacağımızı duyururuz.
Ne Mutlu Türküm Diyene.

Saygılarımızla
Gazi, Oktay KAYA
Başkan”