“Frekans” Nostaljik Radyolar Sergisi Pendik’te Açıldı

Son Güncelleme 12/02/2021 tarihinde yapıldı

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi “Frekans” Nostaljik Radyolar Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. Ahmet Ali Şağın’a ait eserler arasında klasik Amerikan arabalarında kullanılmış devasa “oto teypler” de yer alıyor.,


Serginin açılışına katılan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Sergi vesilesiyle 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nü kutluyorum. Gerçekten çok ilgi çekici radyolar var. Vatandaşlarımızı sergimize bekliyoruz.” dedi.

Mükemmel bir titizlikle hazırlanmış sergide tek eksik ise, o yıllarda hemen hemen her evin radyosunun üzerinde bulunan dantel işlemelerdi.


“Frekans Nostaljik Radyolar” adlı sergide Koleksiyoner Ahmet Ali Şağın’a ait 54 nostaljik radyo bulunuyor. En eskisi 1937 yılında imal edilmiş radyolar arasında tamamen Türk yapımı 3 radyo da yer alıyor. 28 Şubat’a kadar açık kalacak sergideki tüm radyolar çalışır durumda satışa sunuluyor.

Başkan Ahmet Cin, radyoları inceledi
Serginin açılışına katılan Belediye Başkanı Ahmet Cin, radyolar hakkında Koleksiyoner Ahmet Ali Şağın’dan bilgi aldı. Sergiyi değerlendiren Başkan Ahmet Cin: “Sergi vesilesiyle 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nü kutluyorum. Gerçekten çok ilgi çekici radyolar var. Vatandaşlarımızı sergimize bekliyoruz.” dedi.

Amerikan arabalarından çıkma oto teypleri şaşırttı
Ahmet Ali Şağın’a ait eserler arasında klasik Amerikan arabalarında kullanılmış devasa “oto teypler” de yer alıyor. Koleksiyoner Ahmet Ali Şağın, oldukça büyük ve ağır olan oto teyplerin araçlarda ikinci bir aküyle çalıştığını belirtiyor.