Esenyalı Kütüphanesinin Açılışı Söyleşiyle Gerçekleştirildi

Esenyalı Kütüphanesi’nin resmi açılışı Belediye Başkanı Ahmet Cin’in katılımıyla gerçekleştirildi. Yazar Kaan Murat Yanık ile söyleşinin gerçekleştirildiği açılışta konuşan Başkan Ahmet Cin: “Gençlerimizin kütüphane taleplerini gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sadece 5 yılda 10 tane kütüphane yaptık. Yenileri gelecek.” dedi.            

Pendik Belediyesi Esenyalı Kütüphanesi’nin resmi açılışını gerçekleştirdi. Açılışa özel olarak Yazar Kaan Murat Yanık bir söyleşi gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ahmet Cin’in de katıldığı söyleşide genç yazar, yazarlık serüvenini ve kütüphanelerin önemini anlattı, gençlere tavsiyelerde bulundu.

Pendik’teki kütüphanelerin kalitesini okurlarımdan işitiyorum”  

Söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yazar Kaan Murat Yanık, Pendik’teki kütüphaneleri değerlendirerek “Pendik’e ikinci gelişim. Kütüphaneler noktasında Pendik İstanbul’un en iyi ilçelerinden biri. Okurlarımdan da bunu işitiyorum. İstanbul gibi kalabalık bir metropolde kafanızı dinleyebileceğiniz kitaplarla bir arada olabileceğiniz mekanlar ne kadar artarsa biz yazarlar ve okurlar o kadar mutlu oluruz.” dedi.

 “Gençlerin taleplerini gerçekleştiriyoruz, 5 yılda 10 kütüphane yaptık”

Programda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik’e yeni kütüphane kazandırmayı sürdüreceklerini ifade ederek “Gençlerimizin kütüphane taleplerini gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sadece son 5 yılda 10 tane kütüphane yaptık. Yenileri gelecek. Gençlerimiz de kütüphanelerimizi sahipleniyor, onları hiçbir zaman boş bırakmıyorlar.” şeklinde konuştu.