Eğitim Seninle Başlar Dediler Bu Yıl Dördüncüsünü Düzenlediler

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen “Eğitim Seninle Başlar” Projesi kapsamında yaklaşık 6 bin öğretmen, eğlenceli etkinlikler eşliğinde seminer programlarına katılarak yeni eğitim öğretim dönemine hazırlandı.

Bu yıl 4.sü düzenlenen “Eğitim Seninle Başlar” Projesi, öğretmenlere 3 gün boyunca keyifli etkinliklere katılma fırsatı sundu. Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Belediyesi işbirliğiyle öğretmenler için 150 etkinlik başlığı altında 420 eğitim programı düzenlendi. Yaklaşık 6 bin öğretmene yönelik programda okçuluktan bisiklete, takı tasarımından ebruya kadar farklı etkinlikler ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevirdiler

Pendik Belediyesinin “Sağlık İçin Pedal Çevir” Projesine destek olan 150 öğretmen, sahil alanında kurulan Pendik Bisiklet Festivali standından başlayarak 6 km.lik bisiklet turu yaptı. 50.li gruplar halinde pedal çeviren öğretmenler, bisiklet kullanımının yaygınlaşması için dikkat çekti.

Ormanın yanı başında kamp

Öğretmenlerin en keyifli anlar yaşadığı eğitim programlarından biri de Kurna Mahallesi’ndeki Gençlik Kampı oldu. Ormanın yanı başında inşa edilen Pendik Belediyesi Gençlik Kampına düzenlenen ziyarette öğretmenler, kamp eğitmenleri eşliğinde yürüyüş, okçuluk ve dağ bisikleti etkinlikleri gerçekleştirerek doğayla baş başa verimli bir vakit geçirdi.