Dünya Rekortmeni Keman Virtüözü Pendiklileri Mest Etti

Dünyanın En Hızlı Keman Virtüözü Muhammed Yıldırır, konseriyle Pendiklileri mest etti.

“Dünyanın En Hızlı Keman Virtüözü” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Muhammed Yıldırır,  yeni kurduğu orkestrasıyla ilk konserini Pendik’te verdi.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde kemanını adeta konuşturan Muhammed Yıldırır, yaklaşık bir saat süren konserinde Klasik Batı Müziğinden Türk  eserlerine kadar onlarca parçayı orkestrasıyla birlikte çaldı. Kemanın bir an olsun düşmeyen temposuna orkestranın da profesyonelliği eklenince dinleyenler tam bir müzik ziyafeti yaşadı.

 

Konserin sonunda Pendiklilere teşekkür eden Yıldırır: “Bu karlı ve soğuk havada konserimi izlemeye geldiğiniz için size çok teşekkür ederim. Yeni kurduğum orkestramla ilk performansımızı Pendik’te vermekten büyük mutluluk duyuyorum. Bizden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür ederim.” şeklinde konuştu. 

 

2015 yılında Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdi

 

1987 yılında İstanbul da doğan Muhammed Yıldırır,  müzik eğitimine, 7 yaşında keman virtüözü olan babası Ali Yıldırır’la başladı. 13 yaşında İtalyan Keman Virtüözü “Maggini’den özel dersler alarak keman eğitimine devam eden sanatçı, elde ettiği başarılar sayesinde 17 yaşında Türkiye’nin en geç ve en hızlı keman virtüözü unvanını aldı. Alanında kazandığı birçok birinciliğin yanı sıra solo çalgı aleti ve orkestralar için yazılmış 100’e yakın bestesi bulunmaktadır. 15 Haziran 2015’te ünlü Rus Besteci Nikolas Rimsky – Korsakov’ un “Yaban Arılarının Uçuşu” adlı eserini 37,84 sn.de çalarak bu başarısıyla  “Dünyanın En Hızlı Keman Virtüözü” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.