Diamond Tema’ya Pendik’ten En Sert Tepki Yeniden Refah Gençliğinden Geldi

Agnostik yazar ve YouTuber Diamond Tema, katıldığı bir YouTube programında İslam dini ve şeriat üzerine açıklamalar yapmış ve bu açıklamalar toplumun pek çok kesiminden tepki çekmişti. Bu açıklamalar sonrası İletişim Başkanlığı harekete geçmiş ve konu hakkında soruşturma başlatmıştı. Olayla ilgili Pendik’te de CHP ile Yeniden Refah karşı karşıya geldi. İşte detaylar…

Diamond Tema, “Yer6” isimli YouTube kanalında Asrın Tok ile birlikte, İslam dininin şeriatını tartıştıkları bir programa katıldı. Bu programda yaptığı açıklamalar ve özellikle Hz. Muhammed ile ilgili ifadeleri nedeniyle büyük tepki topladı. İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, Diamond Tema hakkında “halkın bir kesimini ve dini değerleri aşağılama” suçlarından soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Pendik’te ise konuya ilişkin CHP Pendik Gençlik Kolu mensupları, bir basın açıklaması yaparak #diamondtemayalnızdeğildir” ifadesini kullandı. Açıklamayı CHP Pendik Gençlik Kolu Başkanı Ömer Barancandar yaptı.

Yeniden Refah Partisi Gençliği Harekete Geçti
Bu gelişmelerin üzerine Yeniden Refah Partisi Pendik Gençlik Kolları da harekete geçerek bir basın açıklaması yaptı ve hem Diamond Tema’ya hem de Cumhuriyet Halk Partisi’ne tepki gösterdi. İşte Yeniden Refah Partisi Pendik Gençlik Kolları Başkanı Burak Yağmurdereli’nin dile getirdiği o basın açıklaması:

“Sayın basın mensupları, Aziz milletimiz…
Son günlerde diamond tema adlı bir yazar bozuntusu yeraltı adlı yerin altına giresice bir platformda, İslam’ın Aziz peygamberi alemlerin efendisi, Hz Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem ile ilgili haddini aşan ifadeler kullanmış, pabucu pahalı görünce de Müslümanların kalesi olan Aziz vatanımızdan kendi ifadesiyle: olay soğuyuncaya kadar topuklayıp kaçmıştır.
Buraya kadar şaşılacak bir şey yok; çünkü İslamiyet’in ortaya çıkışından günümüze kadar iki Cihan Serveri efendimiz hakkında hakarete varan ifadeler kullanan birçok kâfir kinini kusmuş akabinde de hakkın karşısında hep zelil olmuş ve kaçacak delik aramışlardır.
Kıymetli basın mensupları; Yeniden Refah Partisi gençliği, yani milli görüş gençliği olarak, asıl dikkat çekmek istediğimiz nokta Müslüman Türk milletini yönetme iddiasında bulunan başta CHP olmak üzere, bazı siyasi partilerin ahlaksız açıklamalara sahip çıkması ve gösterilen tepkilere karşı, bu hadsiz peygamber düşmanı olan korkağı savunmalarıdır.
Bu Tavır özellikle Pendik CHP Gençlik kolları tarafından bir basın toplantısında ortaya koyulmuş aynı zamanda Gaziantep milletvekilleri tarafından da teyit edilmiştir.
Hattı zatında bunda da şaşılacak bir durum yoktur; çünkü bu zihniyet bu kafayı hiç değişmedi, en son genel başkanları da milletin dinine saldırma geleneğini sürdürmüş, Kur’an eğitimine Ortaçağ’ın karanlığı yakıştırmalarını yapan talihsiz açıklamalarda bulunmuştu.
Müslüman Anadolu insanının oylarını almak adına bazen yüzlerine maske takıp çarşaflı bacılarımıza rozet taksalar da, seçim çalışmalarında tesbih ve seccade dağılsalar da, biz biliyoruz ki CHP zihniyeti hiç değişmedi değişmeye de niyetli değildir. Bu milletin dinini tarihini, kültürünü, kendine hasım gören bu zihniyet, Müslüman Türk milleti tarafından mühürlenmiştir, hiç bir zaman iktidar yapılmayacaktır.
Buradan sizlerin huzurunda Yeniden Refah partisi Gençlik kolları olarak ilan ediyoruz ki; CHP ve avenelerinden destek gören bu saygısız hadsiz İslam düşmanı güruh şunu çok iyi bilmeli: Dinine, tarihine ve kültürüne bağlı milli görüş gençliği olduğu sürece, çöl kaplanı Fahrettin paşa misali peygamberini müdafaa edenler bu topraklarda hep var olacak, kıyametin sabahına kadar peygamberini savunmaya onun izinden gitmeye, anam, babam sana feda olsun ya Resulullah demeye devam edecektir.
Biz şuna inanıyoruz ki; Kurtuluş mücadelemizde Allah Allah nidalarıyla savaşan ve şehit olan ecdadımıza vefamızın gereğidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Türkiye Büyük millet meclisi açılışında salavatlar getirilmiş kurbanlar kesilip dualar edilerek bu ülke Müslüman Türk milletine emanet edilmiştir.
Sayın bassın mensupları: basın açıklamamızı bitirirken hem bu korkak yazar bozuntusunu hem ona destek veren CHP ve şürekâsını sizlerin ve Aziz milletimizin huzurunda bir kez daha nefretle kınıyor, saygi ve selamlarimizi sunuyoruz.

Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı
Burak YAĞMURDERELİ”