Denizlispor Müsabakası için Pendikspor Hazırlıklarını Sürdürüyor

Spor Toto 1. Lig ekibi Pendikspor, ligin 8. haftasında Altaş Denizlispor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. 9 Ekim 2022 Pazar günü oynanacak müsabaka 19.00’da başlayacak.
Müsabakaya ilişkin görüşlerini aktaran Pendikspor Teknik Direktörü Osman Özköylü; “Oyunumuzu rakibe kabul ettirip güzel bir 3 puanla bay haftası öncesinde bu maçı kazanmak istiyoruz.” dedi.

Altaş Denizlispor müsabakası için hazırlıklara başlayan kırmızı beyazlı ekip, Çınardere tesislerinde yoğun antrenman sürecine girdi.

Pendikspor Teknik Direktörü Osman Özköylü Pazar günü oynanacak müsabakaya ilişkin;
“Son hafta aldığımız Göztepe galibiyeti ile gerçekten şu anda enerjimiz daha yüksek, keyfimiz yerinde, mutluyuz. Ama tabii ki lig uzun bir maraton. Lig içerisinde almış olduğumuz bu tür galibiyetler bizim açımızdan önemli. Özellikle son 3 haftada kaybettiğimiz puanlardan sonra kazanmamız gereken bir maçtı. Kazandık, iyi oynadık. Bu oyunun sürekli olması gerekiyor. Saha içerisindeki ortaya koyduğumuz temponun, kendi oyun anlayışımızın, sürekli hale gelmesi gerekiyor.
Bizim bir oyun sistemiz var. Geçen seneden beri bu takıma oturtmaya çalıştığımız, oynatmaya çalıştığımız bir sistem var. Bu sene yeni gelen oyuncular var. Onların da katılımıyla bu sistem her geçen hafta daha iyi olmak zorunda. Çünkü sistem bizi başarıya ulaştıracak. Geçen sene de sistemle, iyi oyuncularla, iyi oyuncuların sisteme olan bağlılığı ile beraber çok ekstra bir sezon geçirdik ve çok başarılı olduk. Bu sene de benzer bir sezonu yaşayabiliriz.
İnşallah önümüzdeki Denizli maçında da Göztepe maçındaki oyunumuzu, kazanma arzumuzu, enerjimizi sahaya doğru şekilde yansıtıp, kendi oyunumuzu rakibe kabul ettirip, inşallah iyi bir galibiyetle deplasmandan dönmek istiyoruz.
Kolay bir maç olmayacak. Karşımızda iyi mücadele eden, son sırada olsa da baktığınız zaman ligin en üstündeki takımdan daha az gol yiyen bir takım var. Bu tür maçlar her zaman daha zordur, daha tehlikelidir.
İnşallah biz iyi konsantre olacağız. Kazanmamız gereken bir maç olduğunu iyi bileceğiz ve oyunumuzu rakibe kabul ettirip güzel bir 3 puanla bay haftası öncesinde bu maçı kazanmak istiyoruz.” dedi.

Müsabaka öncesi, Pendikspor ligde 12 puanla dördüncü sırada yer alıyor. Rakibi Altaş Denizlispor ise 2 puanla ligin son sırasında yer alıyor.

Samet Övüç – Pendikli TV