Cumhuriyet Bayramı Pendik’te Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, 28 Ekim pazartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenklerin bırakılmasıyla başladı. 29 Ekim sabahı Pendik Kaymakamlığı’ndaki ilçe protokol bayramlaşmasının ardından Pendik Stadı’na geçildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle, Pendik’te kutlama etkinlikleri düzenlendi. Pendik Stadı’ndaki kutlama etkinliğine, Kaymakam İlhan Ünsal’ın yanı sıra, Pendik Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, askeri erkan, ilçe protokolü ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. 

Coşkulu Kalabalık Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı

Pendik Stadı’na gelen binlerce Pendikli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını doyasıya kutladı. Tören alanında hazır bulunan öğrenciler son hazırlıklarını yaptı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı. Öğrencileri ve Pendikli vatandaşları selamlayan ilçe erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal’ın konuşmasının ardından başlayan kutlama etkinliğinde, öğrenciler gösteri ve dinletileri ile etkinliğe renk kattı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri, Pendik Çarşısı içerisinde, öğleden sonra yapılan bayrak yürüyüşü ile son buldu.