CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Kutlu Özdemir: “Vatandaş ile Belediyenin Bütünleştiği Yeni Bir Dönem Başlıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Belediye Meclis Üyesi Kutlu Özdemir, yerel siyaset gündemine ilişkin özel açıklamarda bulundu. Özdemir; “2019 yılında, İBB’de değişen yönetim ve zihniyet anlayışı ile vatandaşlarımız yerel yönetimlerde daha çok söz sahibi oldu. Şimdi bunu İstanbul’un tüm ilçelerine yayma zamanı. Özellikle Pendik ilçesinde yeni bir dönemin başlangıcındayız. Hem belirlenecek meclis üyeleri hem de seçilecek olan CHP Pendik Belediye Başkan Adayımız Süleyman Tarık Balyalı ile Pendik hak ettiği güzel yarınlara uyanacak. “

1985 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açan Kutlu Özdemir, lisans eğitimini uluslararası ilişkiler üzerine bitirdikten sonra İngiltere’de Exeter Üniversitesi’nde Küresel Politika Yüksek Lisans yapmış bir isim…
“Türkiye’de Sosyal Demokrasi ve Milliyetçilik” üzerine yazdığı tez ile bu alanda seçkin bir derece elde eden Özdemir ile yerel gündemi ele aldık.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2009 ve 2011 yılları arasında İstanbul İl Gençlik Kolu Başkan Yardımcılığı,
İl Sekreterliği ve İl Dış İlişkiler Sorumluluğu,
2012 yılında Gençlik Kolları Genel Başkan Baş Danışmanlığı,
2014 Yerel Seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi Adaylığı,
2019 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP Pendik Belediye Meclis Üyeliği ve daha pek çok parti içi görevde bulunmuş olan Kutlu Özdemir, “Değişen Dünyada Seçmen ve Siyaset” isimli kitabı da yayınlanmış önemli bir isim…

“Mevcut Pendik Belediyesi yönetimi halktan kopuk…”
CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Kutlu Özdemir: “Mevcut Pendik Belediye Başkanı Sayın Ahmet Cin ve yönetimindeki arkadaşlar, halktan kopuk bir siyaset anlayışını benimsemiş durumdalar. Merkezi hükümetten gelecek talimatlarla ilerliyorlar. Ertuğrulgazi, Harmandere, Sanayi Mahallesi, Çamçeşme ya da Çınardere onların öncelikleri arasında değil. Malumunuz biz daha önce pek çok defa belediye meclisinde bunlar gibi daha nice mahallemizin sorunlarını dile getirdik. Bitmeyen-bitirilemeyen Sabiha Gökçen Havalimanı tünel projesini gündeme getirdik. Belediyenin asli hizmetlerini dahi tam manasıyla beceremeyen bu yönetim anlayışı 31 Mart 2024’te değişecek.
Pendikliler, İstanbul’da İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile olduğu gibi, Pendik’te de Cumhuriyet Halk Partili Sayın Süleyman Tarık Balyalı başkanımız ile gerçek belediyeciliğe kavuşacak. Biz meclis üyeleri olarak sahada bunu teneffüs edebiliyoruz.”

Kutlu Özdemir

Halihazırda 2 dönemdir Pendik Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcülüğü görevini yürüten Kutlu Özdemir, önceki dönemlerde Hukuk ve İmar komisyonlarında da görev almıştı.

“İmardaki büyük hukuksuzluğu defalarca gözler önüne serdik. Hukuk tanımayan, vatandaşın isteklerini yok sayan bu anlayış değişmeye mahkumdur. Vatandaşlarımız bunun kararını çoktan verdi.”

“Kutlu Özdemir olarak ben, bugün bunları Pendik Belediye Meclisi kürsüsünde dile getirebiliyorum. Yarın daha başka mecralarda, daha başka kürsülerde, Pendiklilerin hakkını savunmaya devam edeceğim. Belli bir azınlık grubun değil, 750 bin nüfusa yaklaşan Pendik’te her bir yurttaşımızın hakkını savunmak için doğru bildiklerimi konuşmaya devam edeceğim.”

Disk Emekli-Sen Maltepe Şubesi Kurucu İlçe Sekreterliği ve Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KAIDER) Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmış olan Kutlu Özdemir sivil toplum kuruluşları içinde de aktif rol alan bir kişilik…  Aynı zamanda Pendik Sanayici İş Adamları Derneği (PESİAD) ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre üyesi de olan Özdemir, farklı sektörlerdeki şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticari hayatını sürdürmektedir.

“Sivil toplum kuruluşlarının daha aktif roller üstlendiği, hareket kabiliyetleri geniş bir yönetim anlayışıyla geliyoruz. Birlikte yönetebileceğimiz, kimseyi ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışıyla geliyoruz. İş insanlarını önemseyen, işçilerin de hakkını gözeten bir yönetim anlayışıyla geliyoruz. Pendik özelinde, İstanbul için daha güzel yarınlara uyanacağımızı biliyoruz. Bunları siz de Pendikli TV olarak, basın mensupları olarak gözlemliyebileceksiniz.”

Pendik’te yaşamını sürdüren Kutlu Özdemir, evli ve 2 çocuk babasıdır. Özdemir, ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

Kutlu Özdemir