CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi A. Adayı Mehmet Aksu, Birliktelik Vurgusuyla Yola Çıktı

Pendik’te önemli konumlarda görev almış ve mesleki açıdan kendisini geliştirmiş bir isim olan Mehmet Aksu, Pendik Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde uzun yıllardan beri görev yapan Aksu, bilgi ve birikimlerini belediye meclisi kürsüsünden aktarmak istiyor. “Vatandaşlarımızdan gelen talepleri, daha güzel bir Pendik için projelendirerek hayata geçirmek istiyorum.” ifadelerini kullanan Aksu, herkesten oy alabilecek bir potansiyelde olduğunu vurguluyor.

Üst Kaynarca olarak bilinen bölgede ikamet eden ve etki alanı oldukça fazla olan Mehmet Aksu, özel sektörde Satış Pazarlama Müdürü görevinde bulunuyor.
İdealleri ve kentin geleceği ile ilgili hayalleri olduğu için bu yola çıktığını söyleyen Aksu, CHP içerisinde siyaset yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiriyor.

Aslen Ordulu olan Pendik Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet Aksu, Pendik’te “Ordu Mahallesi” olarak bilinen bölgede yaşamını sürdürüyor.

Mehmet Aksu, kendisini şu ifadelerle tanımlıyor:

“49 yaşında, Ordu doğumluyum. 2 çocuk babasıyım. Satış pazarlama müdürü olarak özel sektörde çalışmaktayım.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. 1996 yılından beri Pendik’te ikamet ediyorum. 2010 yılından bu yana parti çalışmalarına katılıyorum.

Mahalle temsilciliği, seçim koordinasyon sorumluluğu, mahalle sosyal medya kuruluşu ve yönetimi, ilçe kongre delegeliğinde bulundum. STK komisyon üyeliği ve çalışmalarına devam ediyorum.

Yöresel dernekte başkanlık yapmaktayım.

Türk Kızılayı üyesiyim ve çalışmalarına katılıyorum. Amatör spor ve doğa sporları yapıyorum. Belde belediyesinde 2 yıl meclis üyeliği yaptım.”