Bisikletle Geldiler Bir Ömür Birlikteliğe Evet Dediler

Pendik’te hayatlarını birleştiren Nedim ve Gizem Dikduran çifti, nikah törenine gelin arabası yerine bisikletle gitmeyi tercih etti.

Üzerlerindeki gelinlik ve damatlığa aldırış etmeden 50 kişilik arkadaş grubuyla sahil boyunca nikah dairesine kadar bisiklet kullanan çiftin nikahını Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin kıydı.

Bisiklet tutkunu iki gencin düğün konvoyu, alışık olduğumuz konvoylardan farklı oldu.

Teknik ressamlık yapan Nedim Dikduran ve grafiker olan Gizem Bulat, 50 bisikletli arkadaşı ile Pendik sahilinde buluşarak önce çalınan müzik eşliğinde arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayıp halay çektiler. Arkadaşlarıyla toplandıkları alanda eğlendikten sonra bisikletlerine binerek hareket eden genç çift, sahil boyunca konvoyla birlikte ilerleyerek Yunus Emre Kültür Merkezi`nde yer alan Nikah Salonu’na geçti.

Nikahlarını Belediye Başkanı Ahmet Cin kıydı

Bisikletli arkadaşları, genç çifti nikah salonunda da yalnız bırakmadı.Çiftin nikahını ise Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin kıydı. Nikah töreni sırasında konuşan Başkan Ahmet Cin, çiftin nikah dairesine bisikletle gelmelerinden dolayı, bu nikahı kendisinin kıymak istediğini söyledi. Nikahı kıyan Başkan Ahmet Cin, Gizem – Nedim Dikduran çiftini tebrik ettikten sonra evlilik cüzdanını geline teslim etti. Daha sonra Dikduran çifti, bisikletli arkadaşları ve Başkan Ahmet Cin’le birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Başkan Ahmet Cin: “Güzel bir nikah organizasyonu oldu”

Nikah töreninin ardından konuşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Biz gençlerimizin böyle bir bisiklet organizasyonuyla nikah kıymak istemelerini memnuniyetle karşıladık. Belediye olarak zaten uzun zamandan beri sportif faaliyetlere ciddi manada destek veriyoruz. Özellikle son zamanlarda bisiklet kullanımının artırılması ve farkındalığının oluşturulmasına yönelik çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Dolayısıyla böyle değişik bir organizasyon olunca biz de bu nikahı kıymak istedik. Güzel de oldu, tüm arkadaşlarıyla beraber hoş bir nikah töreni gerçekleştirmiş olduk. Tebrik ediyoruz” dedi.