Batı Mahallesi Muhtarı Hülya Büyüktopcu’dan Ofisimize Nezaket Ziyareti…

Pendik ilçesinin gözde mahallelerinden biri olan Batı Mahallesi’nin çalışkan muhtarı Hülya Büyüktopcu, Pendikli TV ofisini ziyaret ederek Samet Övüç ile görüştü. İki dönemdir muhtar olan Büyüktopcu, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için de hazır olduğunu ve komşularının desteğini beklediğini ifade etti.

Her girdiği seçimden başarıyla çıkan ve sadece kendi mahallesine değil, çevre mahallelere de katkı sunan Muhtar Büyüktopcu; “Bizim amacımız her zaman vatandaşa fayda sağlamak üzerine olmuştur. Eğitim seviyesi yüksek, kültür seviyesi yüksek bir mahalle ile; ilçe de gelişir, ülkede…” ifadelerini kullandı.


2014 ve 2019 yerel seçimlerinde muhtar olarak seçilen Batı Mahallesi Muhtarı Hülya Büyüktopcu; 2024 yerel seçimlerinde de, mahallelinin isteğiyle, yeniden aday olduğunu dile getirdi.

“Benim kadın ordum var!”

Mahallesinde deyim yerindeyse âdeta seferberlik ilan ettiğini söyleyen Büyüktopcu: “Sokaklarımız daha güzel olsun diye, çocuklarımız daha huzurlu ve mutlu yaşasın diye, esnafımız daha verimli çalışabilsin diye, yaşlımız ve hastalarımız daha rahat etsin diye çabalıyoruz.
Mahallemizde âdeta kadın ordumuz var. Kadınlarımız, komşularımız çok aktifler.
Mahallelinin eğitim seviyesi çok yüksek. Herkes aklı başında insanlar. Durum böyle olunca, tabii daha fazla istek ve arzuyla çalışıyorsunuz. Zaten beni üçüncü dönemde aday olmaya teşvik eden de yine Batı mahallemizdeki insanlar oldu.”

“İBB ile de Pendik Belediyesi ile de görüşüyoruz.”

“Mahallemizde son sayıma göre 11 bine yakın seçmenimiz var. Bu insanlar farklı siyasi partilere oy veriyor olsalar dahi, muhtarlık seçiminde isime bakıyorlar. Muhtarın siyasi partisi olamaz. Biz bu nedenle tüm yerel yönetimler ile görüşüyoruz. İBB yetkisinde olan konuları onlara, Pendik Belediyesi yetkisinde olan konuları da ilgili kişilere iletiyoruz. Yeter ki vatandaşın talebi olumlu sonuçlansın.”

“En büyük önceliğimiz kentsel dönüşüm.”

Batı Mahallesi Muhtarı Hülya Büyüktopcu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim mahallemizde çok fazla sayıda ihtiyaç sahibi vatandaş yok. Olanlara da zaten biz bir şekilde yardımları alan eli veren elin görmeyeceği şekilde ulaştırıyoruz. Bizim mahallemizin asıl en önemli sorunu kentsel dönüşüm. Binalarımız tek tek dönüşüyor ancak daha hızlı hareket etmemiz gerekiyor. Büyük Marmara Depremini herkes bekliyor. Deprem gelmeden tedbirlerimizi almalıyız. Muhtarlar bu konuda destek verilmeli. Çünkü böyle bir afet anında mahallesindeki insanı en iyi tanıyan kişi muhtar olacak. Yetkilerimiz artırılmalı.”

Ziyaretin sonunda rakiplerine de başarılar dileyen Büyüktopcu, saygı çerçevesinde bir seçimin geçmesi temennisinde bulundu.

Batı Mahallesi Muhtarı Hülya Büyüktopcu’ya ziyarette TEMA Vakfı Pendik İlçe Sorumlusu ve Aza listesinde bulunan Mine Öztekin de eşlik etti.