Bağımsız Pendik Belediye Başkan Adayı Uras Karadeniz Basın Mensuplarıyla Buluştu

Pendik Belediye başkanlığı için bağımsız olarak adaylığını açıklayan Uras Karadeniz, seçim çalışmalarına basın toplantısı ile başladı. Pendik Çarşı Camii altındaki oturma salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına çok sayıda basın mensubu ilgi gösterdi.

Toplantıya özgeçmişi ile ilgili bilgi vererek başlayan Uras Karadeniz, daha sonra şu sözlere yer verdi:

“Ülkemizde bir kaos ortamı mevcut. Vatandaşlarımız ikiye bölünmüş durumda. Yeni ve bütünleştirici bir arayışın olduğu da gerçek.

Ben her kesime hitap eden demokrat bir aday olarak yola çıktım. Alternatif olduğumu düşünüyorum. Şahsımı destekleyen, birlikte projeler ürettiğimiz genç bir ekibimiz var.

İlçemizde de 18 – 40 yaş arası 250 bin genç seçmen bulunuyor. Biz öncelikle bu seçmenlerin desteğini alacağımızı umuyoruz. Bununla birlikte seçimlerde sandığa gitmeyen bir kitle de söz konusu.

Onlardan da sandığa gidip, bizim için oy kullanmalarını talep edeceğiz.

Eğitim meselesini önemsiyoruz. Her başarının kaliteli bir eğitim sonrasında mümkün olduğuna inanıyorum. Bu yüzden belediye başkanı seçilirsem, öncelikle çocuklarımızı ve gençlerimizi iyi bir eğitim almaları için destekleyeceğiz. Başarıyı teşvik edeceğiz.

Belediye başkanları seçim çalışmalarında sık sık boy gösteriyorlar. Fakat seçildikten sonra kendilerine ulaşmak zorlaşıyor. Ben halkın rahatlıkla ulaşabileceği bir belediye başkanı örneği sergileyeceğim.

İlçemizde yardıma muhtaç çok sayıda insan var. Belediyemizde sosyal yardımlar kapsamında bu insanlara yardım ulaştırıyorlar. Bu durumu değiştireceğim. İnsanlarımızı yardıma muhtaç konumdan, onlara iş sahaları açarak; tabiri uygunsa ‘balık tutmayı’ öğreterek daha onurlu bir yaşam standardına kavuşturacağım.

26 yaşımdayım. Pendik’te doğdum ve ilçemizin tüm sorunlarına vakıfım. Her mahallemizde dost ve arkadaşlarım mevcut. Sorunların çözümünü kurmay heyetimiz ile birlikte bizzat vatandaşlarımızın da görüş ve önerilerini alarak gerçekleştireceğim”

Bağımsız Pendik Belediye Başkan Adayı Uras Karadeniz konuşmasından sonra basın mensuplarının kendisine yönelttiği soruları cevapladı.

Karşılıklı hoş sohbet şeklinde geçen toplantı fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

URAS KARADENİZ KİMDİR?

1997 Trabzon doğumlu Uras Karadeniz, Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Halen Pendik’te ikamet eden Uras Karadeniz, serbest meslek sahibi ve henüz bekar.