Son Dakika

Ayna Kırıldı Ama Vatandaşın Gönlü Kırılmadı

Şubat 18th, 2021 | by Samet Övüç
Ayna Kırıldı Ama Vatandaşın Gönlü Kırılmadı
PENDİK GÜNDEM
0

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı Pendik’te de kuvvetlendi. Etkili olan kar yağışında mağduriyet yaşanmaması için büyük çaba gösteren Pendik Belediyesi ekipleri, karla kaplı yolları açmak için çalıştıkları sırada bir aracın aynasına çarptılar. Aracın sahibini bulamayan görevliler, “aracın aynasını kırdık, sizi bulamadık” yazısı ile telefon numarası yazılı bir kağıdı aracın camına bıraktılar.

Abone Olabilirsiniz

İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Pendik’te de bazı yollar karla kaplandı. Pendik Belediyesi kar küreme ekipleri de karla kaplanan yolları açmak için büyük gayret sarf ettiler.
Gece saatlerinde bir sokakta çalışma yapan ekipler, sokağın diğer ucundan gelen otomobil sürücüsünün yol vermemesi üzerine geri geri gitmek zorunda kaldılar. Ekipler o sırada park halinde olan bir aracın aynasına çarparak aynanın kırılmasına sebep oldular. Araçlarından inen kar küreme görevlileri, aracın sahibine ulaşmaya çalıştılarsa da başarılı olamadılar.

Ekip, bunun üzerine “Pendik Belediyesi, kar küreme aracı, aynanızı kırdık, sizi bulamadık” yazan ve telefon numarası eklenen bir kağıdı aracın camına bıraktı. Sabah, aracının camına bırakılan notu gören Yemliha Yıldırım duygu dolu yaşadı.
Yıldırım, bırakılan notu sosyal medya hesabından paylaşarak Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e ve Pendik Belediyesi çalışanlarına teşekkürlerini iletti. Yıldırım daha sonra notta yazan numara ile iletişime geçti.
Bunun üzerine Pendik Belediyesi de aracının aynası kırılan vatandaş için yeni bir ayna alarak kendisine teslim etti.

“ŞEFİMİZ ARAÇ SAHİBİYLE DİYALOG KURDU”
Pendik Belediyesi kar küreme ekiplerinde görevli Kamil Büyükkurt, “Kar küremesi yaparken karşı sokaktan gelen araç yol vermedi, mecburen geri gitmek zorunda kaldık. Geri giderken sol tarafımda da bir araba olduğu için fark etmedik, arabanın aynasın kırdık. Durduk, hasarı kontrol ettik. Notumuzu yazdık bıraktık. Aracın aynasını kırdığımızı yazdık. Telefon numaramızı yazdık. Pendik Belediyesi’nin aracı olduğunu yazdık. Sonrasında şefimiz araç sahibi arkadaşla diyalog kurdu. Aynası alındı, yarın takılacak inşallah” dedi.

“NOTU GÖRÜNCE ÇOK DUYGULANDIK”
Aracın sahibi Yemliha Yıldırım, “Yani olayın geceden olduğunu bilemiyorum ama sabah aracın başına geldiğimde aynanın kırık olduğunu gördüm. Daha sonrasında notu gördüm. Notu görünce zaten ‘bu ayna ne kadar pahalı olursa olsun hiç sorun değil kendim yaptırırım’ dedim. Diyaloğa geçtik. Arkadaşlar da sağ olsun aynanın yenisini alacağını söylediler. Bu yapılan ince nüanstan dolayı Pendik Belediyesi’ne ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kırıp gidebilirlerdi de. Hiç haber de vermeyebilirdi ama sağ olsunlar not bırakmışlar.

Bir Cevap Yazın