Ampute Milli Futbol Takımının Pendiksporlu Futbolcusu Serkan’a 30 Cumhuriyet Altını

Ampute Milli Ampute Futbol Takımının Pendiksporlu Futbolcusu Serkan Dereli, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i ziyaret etti. Başkan Şahin, Pendik Belediye Meclisince alınan karar doğrultusunda Serkan Dereli’ye 30 Cumhuriyet Altını verdi.

Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımının Pendiksporlu Futbolcusu Serkan Dereli, Pendikspor Kulübü Başkanı Şerafettin Taştan ve Kulüp Yöneticisi Osman Bozanlı’yla birlikte Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i ziyaret etti. Serkan’ı tebrik eden Başkan Şahin, ampute takımla iftihar ettiklerini, şampiyon olan takımda Pendiksporlu futbolcunun yer almasıyla da ayrıca mutlu olduklarını ifade etti. Bu kentte ampute futbol takımı ve tekerlekli sandalye basketbol takımının tuttuğunu söyleyen Başkan Şahin: “Her iki kulübümüze desteklerimiz sürecek. Aslında bu işi yeni öğreniyoruz. Yenişehir Mahallesi’nde ampute futbol ölçülerinde inşa ettiğimiz saha kulübe artı değer katacak.” dedi.

Serkan teşekkür etti

Desteklerinden ötürü Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür eden Serkan, yorucu bir program geçirdiğini Türkiye Kupası ve hemen ardından başlayacak lig maratonunu başarılı bir şekilde geçirmek istediklerini söyledi. Kulüp Yöneticisi Osman Bozanlı, kısa sürede ampute futbolda büyük başarılar elde eden takıma destek veren Pendik Belediyesi ve Pendikspor’un ampute futbol camiası içerisinde konuşulduğunu belirterek duydukları minneti dile getirdi. Başkan Şahin, belediye meclisince alınan karar doğrultusunda Serkan Dereli’ye 30 Cumhuriyet Altınını temsilen hediye çekini kendisine verdi. Serkan ise milli takım futbolcularının imzasının yer aldığı 25 numaralı formayı Başkan Şahin’e hediye etti.

Ampute futbolun Ronaldo’su

Küçükken beton sahalarda futbol oynayan Serkan, şimdi çim sahalarda ter döküyor. Henüz 21 yaşında olmasına rağmen futbolda büyük başarılar yakalayan Serkan, bu transfer döneminde İstanbul Özürlüler Spor Kulübü’nden Pendikspor’a transfer oldu. Serkan, hızı ve tekniğiyle olduğu kadar fiziğiyle de Real Madrid’in yıldız futbolcusu Ronaldo’yu andırıyor.