AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin ile İlk Röportaj

AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin Oldu
AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün aday tanıtım toplantısında ismini açıkladığı AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne dair ilk röportajını Pendikli TV’ye verdi.


AK Parti Pendik İlçe Binası’nda partililer tarafından karşılanan Ahmet Cin, partililerle tek tek selamlaşarak ilçe binasına girdi. Burada, ilçe başkanı Rüstem Kabil ile birlikte kısaca partililere hitap eden Ahmet Cin, daha sonra Pendikli TV’den Samet Övüç’e açıklamalarda bulundu.


“Cumhurbaşkanımız’ın takdiri, teşkilatımızın tasarrufu…”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ile aday gösterildiğini ifade eden Başkan Adayı Ahmet Cin, teşkilat mensuplarından da destek aldığını ifade etti. Geçmiş dönemlerde belediye başkanlığı yapmış olan Erol Kaya ve Dr. Kenan Şahin’e de teşekkürlerini sunan Ahmet Cin, bayrak yarışında bayrağı en üste taşıyacaklarını ifade etti.

AHMET CİN KİMDİR ?


Ahmet Cin Sakarya’da doğmuştur. İlkokulu Sakarya’da, ortaöğrenimini İstanbul Pendik’te tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitiren Ahmet Cin, askerlik hizmetini Amasya’da yapmıştır. Pendik’te mühendislik plastikleri imalat ve ihracatı yapan şirketi ile sanayi sektöründe hizmet vermekte olan Cin, aynı zamanda Mali Müşavir’dir. Siyasete, Refah Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlamış, Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı yapmıştır.
1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Cin, bu dönemde, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. AK PARTİ İstanbul 1. Bölge Teşkilatından sorumlu İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptıktan sonra, Halkla İlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevine atanan Cin, halen bu görevini sürdürmektedir. Pendikspor Kulübü Başkanlığı yapmış, Pendik’teki işadamları ve sanayicilerin bünyesinde yer aldığı 2005 yılında kurulan Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (PESİAD) kurucu başkanlığını ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. 35 yılı aşkın süredir Pendik’te ikamet eden Cin, evli olup, 3 kız çocuğu babasıdır. 29 Aralık 2018 tarihinde, AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştır.


Pendikli TV

Pendikli’nin Medya Kanalı

 

One comment