AK Parti Belediye Başkan A. Adayı Av. Ramazan Öztürk: “Teşkilattan Kabul Gören Pendikli Bir Adaya İhtiyaç Var”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Ramazan Öztürk, Pendikli TV ofisine bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Genel Yayın Yönetmeni Samet Övüç ile görüşen Öztürk, “Partimiz; teşkilattan kabul gören, Pendikli bir ismi aday göstermeli. Şuan 7 aday adayı var. Mevcut belediye başkanımız ile bu sayı 8 oluyor. Bu isimlerin arasından, teşkilatla uyum içerisinde çalışabilecek bir aday üzerinde mutabık kalınmalı…”

Dünyanın etkilendiği krizlerden bahis açarak sohbete başlayan Av. Ramazan Öztürk, bu krizlerin ülkemizi de etkilediğini ifade etti. Bu süreci en az hasarla atlatabilmek için siyasilere büyük vazifeler düştüğünü söyleyen Öztürk; sorumluluktan kaçmayan, yerelde ve ülke genelinde kendini kanıtlamış kişilerin etkin rollerde olması gerektiğini dile getirdi.

İlçe siyasetine dair de değerlendirmelerde bulunan Pendik Belediye Başkan A. Adayı Av. Ramazan Öztürk şunları ifade etti:
“Malumunuz daha önce Pendik Belediye Başkan Yardımcısı olarak bu ilçede Pendiklilere hizmet ettim. Sivil toplum kuruluşları arasında etkin roller üstlendim. Pendik Dernekler Federasyonu’nda (PENDEF) Genel Başkan olarak görev yaptım. Bunlara benzer daha pek çok makamda gördüğüm özetle şudur ki: Vatandaşa temas ederseniz, sorunlarını dinler ve beraber çözüm üretirseniz, üstesinden gelemeyeceğiniz bir problem olmuyor. Ötekileştirmeden, küstürmeden, gereksiz umut ve vaatler vermeden vatandaş ile sağlıklı iletişim kurarsanız başarılı oluyorsunuz. Benim için başarı gönüllere girebilmektir. Benim adaylık sloganım “Yedi Bölge Tek Yürek Gönüller Yapmaya Geliyoruz” şeklindedir, Yine Hemşehrim, Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ın da dediği gibi; ‘Gönüle gem vurulamaz; gönül kimi severse güzel O’dur.’
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözü de bizim her zaman aklımızdadır; “Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz ama yeterli değildir. Yeterli olan o gönüllere girebilmektir.” Bizim gayemiz gönüllere girebilmektir.”

Avukat Ramazan Öztürk

Sözlerine şöyle devam eden Öztürk; “AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar pek çok önemli hizmet yapmış, Pendik özelinde pek çok başarılı işlere imza atan kadroları yetiştirmiştir. Biz de bu bilinçle, geçmişten günümüze kadar AK Parti teşkilatlarında emek vermiş tüm kardeşlerimizle buluşacağız. Varsa, sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Aday olarak gösterilir ve belediye başkanı olarak seçilirsek de, Pendiklilerin faydasına olacak her iş için durmadan çalışacağız. Beraber çalışacağız, liyakatli insanlarla çalışacağız, görüşü ya da görünümü fark etmeksizin her insanımıza AK Belediyeciliğin hizmetini ulaştıracağız.” dedi.

AK Parti Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Ramazan Öztürk sözlerini şöyle tamamladı: “Bu seçim öyle bir öneme sahip ki; Pendik’te başarılı olan aday İBB için de katkı sunacak, meclis üyeleri için de katkı sunacak. Teşkilat bu seçimle birlikte yeniden şahlanacak. Bunun için içimizden birinin aday olarak gösterilmesi ve bu hassasiyetlerle, beraber çalışma azminde olması çok önemli… Ben AK Parti’den aday dayı olan tüm arkadaşlarımızın birbiriyle çalışabileceğini düşünüyor, kim aday olarak gösterilirse gösterilsin büyük bir azimle seçimlere hazırlanacağımızı ifade etmek istiyorum.”

Karşılıklı sohbetin ardından ziyaret, hatıra fotoğrafının çektirilmesinin ardından sona erdi.